Ministryně Šlechtová: Oblast pohřebnictví potřebuje změnu

15.02.2015 20:13 | Zprávy

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se vyjádřila k současnému systému pohřebnictví.

Ministryně Šlechtová: Oblast pohřebnictví potřebuje změnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Pohřebnictví v České republice postrádá systémové řešení. Ministerstvo pro místní rozvoj je gestorem zákona o pohřebnictví, ale v tuto chvíli není nijak regulován dozor nad jeho dodržováním. Je nejvyšší čas tuto oblast zefektivnit. Chci se více zaměřit na spolupráci s obcemi, pohřebními službami, nemocnicemi, hřbitovní správou včetně krematorii,“ komentovala ministryně Karla Šlechtová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

10:15 Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Petra Macinky.