Ministryně Šlechtová: Předškolní vzdělávání bude díky dotacím dostupnější

08.12.2015 10:42 | Zprávy

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo další výzvy v Integrovaném regionálním operačním programu. Jedná se o výzvu č. 14 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání“ a výzvu č. 15 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání pro sociálně vyloučené lokality“. Obě výzvy jsou určeny pro zařízení péče o děti do 3 let, dětské skupiny, a školská zařízení v oblasti předškolního vzdělávání.

Ministryně Šlechtová: Předškolní vzdělávání bude díky dotacím dostupnější
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Chceme podpořit stavby, stavební úpravy a pořízení vybavení za účelem zajištění dostatečné kapacity kvalitních a cenově dostupných zařízení péče o děti do tří let, dětské skupiny a mateřské školy, ve vazbě na území, kde je prokazatelný nedostatek těchto zařízení. Tím pomůžeme uspokojit poptávku po předškolním vzdělání a umožníme lepší zapojení rodičů s dětmi předškolního věku na trhu práce,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Podporované aktivity jsou stavby a stavební práce spojené s výstavbou nové infrastruktury včetně inženýrských sítí, stavební úpravy stávající infrastruktury (včetně zabezpečení bezbariérovosti dle vyhlášky č. 398/2009 Sb.), nákup budov, pořízení vybavení budov a učeben, pořízení kompenzačních pomůcek. Podpora může být poskytnuta na zvýšení kapacity těchto zařízení: mateřské školy podle zákona zapsané do školského rejstříku, dětské skupiny, služby péče o děti, spolky zajišťující péči o děti do 3 let a předškolní vzdělávání dětí (např. lesní školky, mateřská centra, předškolní kluby).
 
Pro 14. výzvu na výstavbu, rekonstrukci, pořízení vybavení pro mateřské školky je celkově připraveno 1 146 583 728 Kč, z toho podíl Evropského fondu pro regionální rozvoj činí 974 596 169 Kč a národní spolufinancování je 171 987 559 Kč.
 
Pro 15. výzvu na výstavbu, rekonstrukci, pořízení vybavení pro mateřské školky (pro sociálně vyloučené lokality) je celkově připraveno 1 719 875 593 Kč, z toho podíl Evropského fondu pro regionální rozvoj činí 1 461 894 254 Kč a národní spolufinancování je 257 981 339 Kč.
 
Maximální výše celkových způsobilých výdajů je 60 mil. Kč u obou výzev, minimální výše celkových způsobilých výdajů na jeden projekt je u obou výzev 750 000 Kč. Obě výzvy jsou vyhlášeny v rámci specifického cíle 2.4 IROP „Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení“. Žadatelé mohou žádosti o podporu podávat od 14. prosince 2015 do 22. dubna 2016. Projektové záměry a žádosti bude možné konzultovat s kontaktními pracovníky Centra pro regionální rozvoj České republiky v jednotlivých krajích, tyto kontakty jsou k dispozici na stránkách http://www.crr.cz/cs/crr/kontakty-iop-irop/        
 
Řídicí orgán IROP upozorňuje všechny žadatele na dokument     Mapa sociálně vyloučených lokalit [MS Word, 923KB]který může sloužit jako návod pro výběr, do které z výzev (14. výzva Infrastruktura pro předškolní vzdělávání nebo 15. výzva Infrastruktura pro předškolní vzdělávání  pro sociálně vyloučené lokality) projekt žadatele o dotaci patří.
 
Dne 8. prosince 2015 v Praze bude Řídicí orgán IROP (Ministerstvo pro místní rozvoj) organizovat seminář pro žadatele. Bližší informace jsou uveřejněny na webových stránkách www.dotaceEU.cz/IROP. Na této adrese jsou vždy v den vyhlášení výzvy zveřejněna Specifická pravidla pro žadatele a příjemce. Žádosti o podporu budou předkládány v elektronické podobě v aplikaci MS2014+ na adrese https://mseu.mssf.cz    . Harmonogram dalších plánovaných výzev IROP na rok 2015 a 2016 je k dispozici na webových stránkáchhttp://www.dotaceEU.cz/cs/Microsites/IROP/Dokumenty

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

děti , dotace , MMR , školství , , Šlechtová , PV

autor: PV

Ing. Viktor Vojtko, Ph.D. byl položen dotaz

Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu

Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová (SOCDEM): Evropskou unii potřebujeme a chceme. Musí se ale změnit

15:18 Maláčová (SOCDEM): Evropskou unii potřebujeme a chceme. Musí se ale změnit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hlasování o nedůvěře v Evropském parlamentu