Ministryně Šlechtová: Venkov podpoříme částkou přes 360 milionů korun

10.04.2016 22:00 | Zprávy

Na podporu venkovských obcí dá Ministerstvo pro místní rozvoj více než 360 milionů korun z podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova. Jeho cílem je prostřednictvím dotace podpořit obnovu a rozvoj venkovských obcí, za předpokladu zapojení obyvatel venkova, venkovských spolků a sdružení při obnově obce v souladu s místními tradicemi.

Ministryně Šlechtová: Venkov podpoříme částkou přes 360 milionů korun
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Obdrželi jsme 2 336 žádostí o dotace v objemu přes 1,1 miliardy korun. Hodnotitelská komise mi následně doporučila ke schválení a k podpisu 750 žádostí v celkové výši přes 360 milionů korun. Každoročně vysoký počet podaných žádostí jasně ukazuje na správné zaměření programu a naši schopnost reagovat na potřeby venkova,“ řekla Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj.
 
Projekty jsou zaměřeny na obnovu a údržbu venkovské zástavby a občanské vybavenosti, úpravu veřejných prostranství, obnovu a zřizování veřejné zeleně, rekonstrukci nebo vybudování zařízení pro volnočasové aktivity, obnovu místních komunikací, prezentaci úspěšných projektů zaměřených na obnovu a rozvoj venkova a na výměnu zkušeností při jejich přípravě.
 
Výzva k předkládání žádostí v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova byla ukončena 15. 1. 2016.
 
Podpora obnovy a rozvoje venkova: 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peksa (Volt): Češi přijmou euro, až ho budou mít Poláci? Co to je?

6:14 Peksa (Volt): Češi přijmou euro, až ho budou mít Poláci? Co to je?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přijetí eura.