Ministryně Valachová: Cílem je zohlednit nové okolnosti v boji proti dopingu

08.06.2017 12:29

Projev na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 k Vládnímu návrhu, kterým se předkládají Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací změny Přílohy I Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu:

Ministryně Valachová: Cílem je zohlednit nové okolnosti v boji proti dopingu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně školství Kateřina Valachová

Dovolte, abych představila vládní návrh zákona, kterým se předkládají Parlamentu, pardon, vládní návrh, kterým se předkládají Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací změny Přílohy 1 Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu. Jedná se o sněmovní tisk 1093, první čtení.

Mezinárodní úmluva proti dopingu ve sportu byla přijata na konferenci UNESCO v roce 2005, je mnohostrannou smlouvou, která vstoupila pro nás v platnost v roce 2007. Cílem je zohlednit nové okolnosti v boji proti dopingu, také posílit antidopingové organizace národní a vytvořit smluvní rámec pro společný boj vládních i nevládních organizací proti dopingu.

Nedílnými součástmi jsou přílohy zakázaných látek nebo mezinárodního standardu pro terapeutické výjimky.

Úmluva patří do kategorie smluv, jejichž přijetí - nebo nepřijetí jejich změn je podmíněno souhlasem Parlamentu České republiky a ratifikací prezidentem republiky. Přílohy jsou nedílnou součástí. Proto je nutno z hlediska jejich změn také tento postup použít.

V souvislosti s vývojem dopingových látek a metod v oblasti sportu je Příloha 1 Úmluvy aktualizována každoročně. To je také předmět návrhu, který předkládám. Změny přílohy aktualizují a doplňují přílohu o nově zařazené látky a metody s dopingovým účinkem.

Konkrétně došlo k uveřejnění jmenovitého výčtu látek ve skupině steroidů a upřesnění některých kvantitativních limitů. Tyto změny přispějí k vyjasnění některých sporných ustanovení nebo vykládání pravidel v oblasti antidopingu. Předložený materiál nemá dopady na státní rozpočet ani veřejné rozpočty a vzhledem k tomu, že se jedná o každoroční aktualizaci Úmluvy, která je v podstatě technického charakteru, dovolila bych si navrhnout zkrácení lhůty pro projednání ve výborech na 30 dnů.

Děkuji za pozornost a podporu v prvním čtení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gazdík (STAN): Zlínský kraj patří v žebříčku hodnocení kvality škol k nejlepším v republice

22:50 Gazdík (STAN): Zlínský kraj patří v žebříčku hodnocení kvality škol k nejlepším v republice

Chci, aby se Zlínský kraj nevylidňoval, ale aby v něm lidé naopak chtěli žít a žili spokojení, nachá…