Ministryně Valachová: Po několika měsících máme mnohem větší informovanost učitelů i rodičů

12. 4. 2016 12:22

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes v Brně zahájila druhý ze seminářů s výchovnými poradci. Pokračuje tak v diskuzích s klíčovými aktéry vzdělávacího systému. Seminář s názvem „Společné vzdělávání krok za krokem“ uspořádalo MŠMT ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání a se zástupci Asociace výchovných poradců, Asociace ředitelů základních škol a Asociace pedagogů základních škol.

Ministryně Valachová: Po několika měsících máme mnohem větší informovanost učitelů i rodičů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Valachová
„Po několika měsících máme mnohem větší informovanost učitelů, rodičů, máme vše na webu, jezdím s týmem do krajů, jsou desítky porad a seminářů s výchovnými poradci, s učiteli, se speciálními pedagogy a za to jsem samozřejmě ráda, za osobní setkání, za diskuze i za zpětnou vazbu,“ řekla ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. Další setkávání i diskuze budou nadále pokračovat.

Hlavním smyslem setkání v kině Scala v Brně bylo zabránit obavám z tématu společného vzdělávání a seznámit výchovné poradce se změnami ve vzdělávání dětí, žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami. Hlavními body diskuze byla role výchovných poradců, školních metodiků prevence, školních psychologů a školních speciálních pedagogů ve školách.

Zástupci MŠMT a NÚV představili formy metodické podpory jejich práce a připravované změny financování výchovných poradců. Součástí diskuze byla také spolupráce škol a školských poradenských zařízení, možnost vytváření bezpečných škol otevřených spolupráci s rodiči. Nechyběly ani informace o nových podpůrných opatřeních pro školy, o změnách financování a o možnostech podpory vzdělávání ve školách, které se věnují vzdělávání žáků se širokým spektrem speciálních vzdělávacích potřeb.

Videozáznam ze semináře v Brně

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krajská konference SPO Libereckého kraje zvolila nové vedení

22:24 Krajská konference SPO Libereckého kraje zvolila nové vedení

Ve středu 13. února 2019 v Jablonci nad Nisou proběhla jubilejní 10. Krajská konference Strany práv …