Ministryně Valachová: Vyjádření k rostoucím veřejným projevům nenávisti a nesnášenlivosti

04.07.2015 7:30

"S velkým znepokojením jsem sledovala středeční demonstraci proti imigraci na Václavském náměstí v Praze. Považuji za naprosto nepřijatelné, aby se ve veřejném prostoru objevovaly takové symboly, jako jsou šibenice. Zásadně také odmítám všechny projevy podněcující násilí a nenávist vůči etnickým, náboženským i dalším společenským skupinám.

Ministryně Valachová: Vyjádření k rostoucím veřejným projevům nenávisti a nesnášenlivosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Valachová

Považuji za důležité, aby se o tak komplexních otázkách, jako je problematika migrace a situace ve Středomoří, vedla odpovědná diskuse. Odsuzuji populismus a demagogii některých politických uskupení, která se snaží svou kampaň postavit na nesnášenlivosti a vytváření nálady strachu a ohrožení. Politice postavené na strachu a nenávisti se musíme postavit a trvat na demokratickém charakteru naší společnosti, založené na svobodě občanů a na dodržování lidských práv.

Události posledních dní jasně ukazují, že demagogii a vyvolávání atmosféry strachu musíme čelit právě posilováním aktivního občanství a demokratických hodnot. Vzdělávání k demokracii a odpovědnému občanství se ukazuje jako velmi aktuální a potřebná role našeho školství. Budu proto usilovat o významnější podporu výchovy k aktivnímu občanství a vzdělávání k demokracii na všech úrovních našeho vzdělávacího systému."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: Jak postupovat, abychom předešli krizi

6:33 KSČM: Jak postupovat, abychom předešli krizi

Ve společnosti je neklid, povolební situaci u nás se snaží ovlivnit organizátoři různých manifestací…