Monsportová (Piráti): Obvinění ze střetu zájmů odmítám

09.05.2021 22:36

Krajská zastupitelka za Piráty v Karlovarském kraji Markéta Monsportová byla opozičními stranami nařčena ze střetu zájmů při hlasování o přidělování dotací pro kulturní spolky a organizace. V předsednictvu organizace Marienbad Film Festival však již dva roky nepůsobí, žádost o dotaci nevyjednávala, navíc celá záležitost gesčně spadá pod radní pro kulturu Ol’gu Halákovou z KDU-ČSL.

Monsportová (Piráti): Obvinění ze střetu zájmů odmítám
Foto: Facebook Markéty Monsportové
Popisek: Markéta Monsportová
reklama

Opoziční zastupitelé obviňují Markétu Monsportovou ze střetu zájmů, který měla mít u přidělení dotace spolku Marienbad Film Festival krajským zastupitelstvem. Nařčení říká, že Monsportová předjednala přidělení dotace a následně pro něj hlasovala.

Jaká je však pravda?

Markéta Monsportová je sice zakládající členkou MFF, nicméně v představenstvu již 2 roky aktivně nepůsobí a na svou pozici rezignovala. Příprava tohoto dotačního titulu navíc gesčně spadala pod radní pro kulturu, Ol'gu Halákovou z KDU-ČSL. Markéta Monsportová se na vyjednávání dotace nijak nepodílela, což potvzuje sama paní Haláková: 

"S paní Monsportovou jsem otázku posouzení žádosti o podporu festivalu neřešila. Spolek MFF získal tuto dotaci klasickou cestou, po řádném projednání žádosti v souladu s pravidly kraje.  Tento projekt získal podporu letos již potřetí a to ve stejné výši jako v minulých letech," uvedla Haláková.

Markéta Monsportová je předsedkyní Výboru pro národnostní menšiny, oblast lázeňství, cestovního ruchu a kreativních průmyslů, žádost o dotaci pro MFF tedy nemohla nijak dozorovat, ani za ni lobbovat. Dotační záležitosti má na starosti ředitelka spolku MFF, Zuzana Stejskalová.

Je potřeba také říci, že jde o neziskovou organizaci, tedy Markéta Monsportová by žádný benefit nezískala ani v případě, že by stále byla členkou.

"Nařknutí z manipulace a nekorektního jednání striktně odmítám. MFF byl příjemcem dotace i v minulých letech, to že jsem byla zakládajícím členem této neziskové organizace není žádným tajemstvím.

Nikdy jsem z pozice zastupitelky za dotaci nelobbovala, ani nijak nezneužívala svého postavení. Pokaždé, když se dotace projednávaly, jsem střet zájmů hlásila. Na posledním zastupitelstvu ohledně mé pozice proběhla diskuze, myslela jsem si tedy, že není potřeba střet zájmů již hlásit. To bylo mé jediné pochybení, za které se omlouvám," komentovala nařčení Markéta Monsportová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Golasowská (KDU-ČSL): Ministryně Maláčová by ze sebe neměla dělat hrdinku, kterou není

9:45 Golasowská (KDU-ČSL): Ministryně Maláčová by ze sebe neměla dělat hrdinku, kterou není

Komentář na facebookovém profilu k nutnosti důchodové reformy