Monsportová (Piráti): V Karlovarském kraji si nevěříme

03.10.2023 7:09 | Tisková zpráva

Ve volbě lídra pirátské kandidátky do krajských voleb 2024 zvítězila současná krajská zastupitelka Markéta Monsportová. Mezi její hlavní priority patří návrat sebedůvěry obyvatel Karlovarského kraje a jejich zapojení do transformace regionu. Chce zefektivnit nakládání s krajskými financemi a navázat na podporu kulturního a kreativního průmyslu v regionu.

Monsportová (Piráti): V Karlovarském kraji si nevěříme
Foto: Facebook Markéty Monsportové
Popisek: Markéta Monsportová

Na podpoře kulturního a kreativního průmyslu pracuje Markéta Monsportová již nyní. Z pozice uvolněné zastupitelky Karlovarského kraje iniciovala vznik projektu "Agentura 4K pro kulturní a kreativní průmysly Karlovarského kraje". Ta už za několik týdnů své existence přináší výsledky, kdy pomohla několika projektům v rámci výzvy Chemnitz 2025 a má šanci získat do odvětví až 6 milionů korun.

Velkou výzvou je podle Markéty Monsportové posílení atraktivity regionu jako takového. Kvalita života v Karlovarském kraji totiž neustále roste, ale jeho obyvatelé to tak nevnímají.

„V roce 2020 jsem šla do voleb s heslem „Náš západ není Zapadákov!“ Od té doby se hodně věcí v našem regionu začalo pomalu zlepšovat, ale dle průzkumů si stále velká část obyvatel myslí, že jsme na tom špatně. To i přesto, že oficiální data ukazují opak. V Karlovarském kraji si nevěříme a získání sebedůvěry a nastartování pozitivních změn není práce pro jedno volební období," říká Markéta Monsportová.

Za Markétou Monsportovou je již po třech letech v uvolněné funkci nespočet úspěchů. Od již zmíněného projektu Agentury 4K, přes pomoc při uprchlické krizi vyvolané válkou na Ukrajině, až po nastartování cestovního ruchu z covidové krize na jedny z nejlepších čísel v České republice. V oblasti cestovního ruchu spolupracovala mimo jiné s pirátským náměstkem hejtmana Vojtěchem Frantou.

„Věřím, že práce, kterou jsme s Piráty na krajském úřadě za poslední roky odvedli, mluví sama za sebe a je vidět. I to je důvod, proč jsem se rozhodla zabojovat v krajských volbách z čela kandidátky. Chci ukázat, že si za naší odvedenou prací stojím a ráda bych na ni navázala," dodává Monsportová.

Markéta Monsportová (*24. 6. 1972, Ostrov nad Ohří) vystudovala Střední hotelovou školu v Mariánských Lázních, kde již zůstala a vychovala zde dvě dcery. Aktivně se snaží o zkvalitnění veřejného prostoru a rozvoj kultury. Byla zakládající spolku Švihák a v roce 2016 společně se Zuzanou Stejskalovou založily Marienbad Film Festival a obnovily tak tradici filmového festivalu v Mariánských Lázních. Od roku 2020 je uvolněnou zastupitelkou Karlovarského kraje pro cestovní ruch, lázeňství a kulturní a kreativní odvětví. Zároveň je předsedkyní Výboru pro národnostní menšiny Karlovarského kraje.

reklama

autor: PV

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Zákon o komunitní energetice umožní vyrábět energie lokálně a čistěji

21:03 Piráti: Zákon o komunitní energetice umožní vyrábět energie lokálně a čistěji

Poslanci dnes schválili novelu energetického zákona, která umožní vznik a fungování takzvané komunit…