Moravskoslezský kraj: Úředníci se zapojili do Evropského týdne mobility

22.09.2014 20:39

Den bez aut, který je součástí kampaně s názvem Evropský týden mobility, podpořili také zaměstnanci krajského úřadu. Do práce dnes (22. září), stejně jako v předcházejících dvou letech, přišli pěšky, přijeli hromadnou dopravou nebo na kole. Do akce s podtitulem NAŠE ULICE, NAŠE VOLBA se zapojil nejen moravskoslezský krajský úřad, ale společně s ním i další dvě města - Kopřivnice a Hlučín

Moravskoslezský kraj: Úředníci se zapojili do Evropského týdne mobility
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

„Akce pořádané v rámci kampaně Evropského týdne mobility jsou ideální příležitostí, jak ukázat, že lze k dopravě po městě využít i jiné dopravní prostředky než automobily. Tyto aktivity jsou vhodným způsobem propagace alternativních druhů dopravy,“ uvedl ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza. Dodal, že v této oblasti je Moravskoslezský kraj jedním z lídrů v České republice, neboť krajský úřad jde ve využívání nových technologií v dopravě příkladem. Pro služební účely úředníků pořídil dva elektromobily a dále plánuje ve své flotile služebních vozů podstatně zvýšit zastoupení automobilů poháněných na stlačený zemní plyn.

Evropský týden mobility je kampaň pro občany měst, obcí a regionů, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a zároveň nabídnout možnosti a výhody alternativních druhů dopravy. V mnohých evropských městech už dnes spatřujeme, že prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a veřejné dopravě. K rozšíření tohoto trendu do dalších měst má Evropský týden mobility pomoci. Od svého uvedení v roce 2002 vliv Evropského týdne mobility stále roste nejen v Evropě, ale i po celém světě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

10:57 Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z p…