Mračková Vildumetzová (ANO): Hnutí STAN ve vládě je jeden velký průšvih

25.6.2022 6:02 odp. | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k problémům ministrů hnutí STAN

Mračková Vildumetzová (ANO): Hnutí STAN ve vládě je jeden velký průšvih
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)

Vládní koalice se shodla, že předseda STANu Vít Rakušan dál povede policii, protože jim prý řekl, že nic špatného dělat nebude. A to asi stačí. Tak jim možná ano, ale většině lidí tedy rozhodně ne. Ostatně, už i zástupci koaličního partnera STANu - Piráti upozorňují, že ministr Rakušan je ve střetu zájmů. A nás by tedy moc zajímala odpověď na jednu otázku. Proč, když Vít Rakušan tedy nic neovlivňuje a ani to nechce řešit s policií, tak proč tak strašně lpí na tom, že musí zůstat ministrem vnitra?

Jenomže tím průšvihy STANu ani trochu nekončí. Za chvilku vám řeknu o dalším ,,darebáctví”, které toto hnutí na obyvatele Česka připravilo.

Energie zdražují o desítky procent a česká vláda nedělá nic! Zatímco okolní státy si už v Evropské unii vyjednávají podporu pro své občany i pro podnikatele, tak česká vláda už od února slibuje, že něco udělá. Jenomže co nevidět bude červenec a vláda zatím neudělala vůbec nic. Tedy vlastně, abych nebyla nespravedlivá, ministři nám doporučili, že si máme v zimě méně topit nebo si vzít dva svetry. A pokud nemáme peníze, tak si máme sehnat druhou nebo i třetí práci.

Anketa

Je zákrok Fialovy vlády proti cenám energií dostatečný?

0%
98%
hlasovalo: 25345 lidí

Ministr průmyslu a obchodu za STAN, Jozef Síkela, představil svůj plán pomoci lidem s drahými energiemi. A co se v něm píše? Že třeba podporu nedostanou lidé, kteří topí nebo mají teplou vodu z tepláren, tedy zhruba 4 miliony lidí. To není ovšem všechno. Těch zvláštních chyb je tam daleko více. Ale o tom někdy příště. Teď ještě jeden poznatek.
Pravda je taková, že ministr průmyslu a obchodu také nestihl za šest měsíců, co je ve vládě, připravit žádný program pro podporu firem a živnostníků, kterým také rostou náklady. Jako by mu bylo úplně jedno, že tím ohrožuje existenci řady z nich. Dochází mu vůbec, že řada firem musí dnes mít puštěnou klimatizaci a to stojí skoro stejně, jako kdyby topily? Dochází mu vůbec, že české firmy jsou v nevýhodě, když na rozdíl od firem v okolních státech jim nikdo nepomůže?

Takže, když to shrnu, musím konstatovat, že hnutí STAN ve vládě je opravdu jeden velký průšvih.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herman (ANO): Měl Redl vliv i na jmenování šéfa rozvědky?

9:17 Herman (ANO): Měl Redl vliv i na jmenování šéfa rozvědky?

Článek Janka Kroupy, který byl uveřejněn na serveru SeznamZprávy a týká se okolností, za kterých min…