Mračková Vildumetzová (ANO): Karlovarsko má historicky první zastoupení ve vedení Sněmovny

11.11.2021 13:29 | Tisková zpráva

Poslankyně Jana Mračková Vildumetzová (ANO) byla včera večer zvolena místopředsedkyní Sněmovny. Získala přitom nejvíce hlasů ze všech volených členů předsednictva, podporu jí vyjádřilo 142 z přítomných 195 poslanců.

Mračková Vildumetzová (ANO): Karlovarsko má historicky první zastoupení ve vedení Sněmovny
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)

„Musím poděkovat všem kolegům za vyjádřenou důvěru. Počet získaných hlasů mně udělal velkou radost,“ neskrývá Jana Mračková Vildumetzová. Ta se před rokem stala suverénní vítězkou krajských voleb v Karlovarském kraji a svoji popularitu prokázala také v nedávných volbách do Sněmovny.

„Ve vedení Sněmovny chci dohlížet na to, aby opozice měla prostor pro kontrolu vlády a nebyla krácena na svých právech. Chci být také spojkou pro obecní a krajské samosprávy a přenášet informace o jejich potřebách a problémech,“ pokračuje dále karlovarská poslankyně. Právě se samosprávou má nová místopředsedkyně velké zkušenosti. Na svém kontě má úspěšnou misi starostky Horního Slavkova, jako hejtmanka vedla Karlovarský kraj a předsedala i Asociaci krajů České republiky. V Poslanecké sněmovně obhájila poslanecký mandát a nyní v ní působí již druhé volební období.

„Z pohledu našeho malého kraje to beru jako velký úspěch. Vždy jsem slibovala, že budu prosazovat zájmy Karlovarského kraje a ujišťovala obyvatele západních Čech, že o našem regionu bude v Praze slyšet. Post místopředsedkyně Sněmovny mi k tomu dává více prostoru, než bych měla jako řadová poslankyně,“ dodala Jana Mračková Vildumetzová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Jak chcete zabránit tomu, aby lidé odcházeli do předčasných důvodů?

A není to zcela pochopitelné, když se jim to vyplácí? A nepřijde vám nefér, že tu rostou důchody, ale i třeba vaše mzdy a spousta poctivě pracujícíh dělá stále za almužnu nebo za míň, než jsou třeba důchody? A proč se zvyšují dávky převážně - nejvíce důchodcům? Co třeba rodiny s dětmi? Těm naopak v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

12:00 Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

Vzhledem k tomu, že v České republice ještě nebyla zavedena ani korespondenční volba ani volba elekt…