Mračková Vildumetzová (ANO): Karlovarský kraj na seniory zapomíná, radní nemluví pravdu

10.05.2021 20:45

Nejpočetnější skupinou karlovarského kraje jsou senioři. Bývalo zvykem, že senioři na své aktivity dostávali z krajského rozpočtu půl milionu korun. Nové vedení kraje ale tyto peníze seškrtalo o dvě stě tisíc a ještě se tím chlubí.

Mračková Vildumetzová (ANO): Karlovarský kraj na seniory zapomíná, radní nemluví pravdu
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)
reklama

„Jsem naprosto šokována tvrzením Roberta Pisára, že kraj na seniory nezapomíná. Kraj nejen že zapomíná, ale škrty v rozpočtu na jejich aktivity od nich dává ruce pryč,“ říká Jana Mračková Vildumetzová, poslankyně parlamentu ČR a krajská zastupitelka za hnutí ANO.

Ta upozorňuje na skutečnost, že opozice žádala třikrát nové vedení kraje, aby seniorům ponechalo zmiňovaných půl milionu korun a škrtalo jinde. Zároveň jsme souhlasili, aby byl navýšen příspěvek do programu na podporu rodiny o dvě stě tisíc. Tyto prosby nebyly vyslyšeny ani na posledním zasedání zastupitelstva, kde se rozděloval přebytek v hospodaření kraje z minulého roku, který je více než 700 milionů korun.

„I tady zazněly naše prosby o dorovnání financí do původního půl milionu. Jenže ani tady jsme neuspěli. A to jsme žádali, ať jsou sníženy peníze na soutěž Stavba roku, kde je většina rozpočtu použita na slavnostní večer. Ten je možné udělat v prostorách kraje (Galerie umění, Becherova vila a další). V minulosti dostávali 150 tisíc korun a teď nová vláda schválila 350 tisíc korun! Jenže hejtman Kulhánek a jeho radní raději seškrtají peníze seniorům,“ dodává Mračková Vildumetzová.

Smutná je podle ní i skutečnost, že tento fakt nevadí některým starostům měst a obcí, ve kterých mají senioři své organizace a jsou aktivní. „Ti by měli za své seniory bojovat nejvíce a ne jen přikyvovat koaličním partnerům. Tady by měli ukázat, že jsou starostové svých měst a obcí a že hájí zájmy svých lidí,“ dodává poslankyně parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Majerová Zahradníková (Trikolóra): Česká politika kulhá na jednu nohu

6:32 Majerová Zahradníková (Trikolóra): Česká politika kulhá na jednu nohu

Komentář na facebookovém profilu k druhému výročí vzniku Trikolóry