Mračková Vildumetzová (ANO): Krajská opozice žádá odvolání radního Jindřicha Čermáka

01.02.2023 4:33

Téměř nulové pracovní výsledky, naprostá neznalost problematiky školství, tělovýchovy a vzdělávání a k tomu navíc naprosto nevhodné chování na veřejnosti.

Mračková Vildumetzová (ANO): Krajská opozice žádá odvolání radního Jindřicha Čermáka
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)

To jsou hlavní důvody návrhu opozice na odvolání Jindřicha Čermáka (Piráti) z funkce radního Karlovarského kraje. Jindřich Čermák je dlouhodobě kritizovaným politikem, který podle opozičních zastupitelů naprosto nezvládá svoji funkci. 

Anketa

Chcete, aby Babiš vedl ANO do parlamentních voleb jako lídr a kandidát na premiéra?

91%
5%
hlasovalo: 22672 lidí
Poslední kapkou, která odstartovala snahy k odvolání radního, byl styl jeho chování během zastupitelské prohlídky bazénu na Domově mládeže v Karlových Varech Drahovicích, kde zmiňovaný radní nejprve neudržel své nervy na uzdě a poté se prezentoval jako „slušně řečeno“ naprosto nezralý a smyslů zbavený mladík.

„Vystoupení a chování radního mě doslova a do písmene šokovalo. Stejně tak jako Čermákovo vyjádření, že bazén zavře a klidně tam bude pěstovat žampiony,“ popsala bývalá starostka Velké Hleďsebe a krajská zastupitelka Jaroslava Brožová Lampertová (ANO) s tím, že radní své prohlášení doprovodil jakýmsi zběsilým tanečkem a zpěvem písně „Žampióny, nadívané“ z filmu Ať žijí duchové.

Vyjádření znepokojené zastupitelky podpořila celá řada opozičních politiků a to nejen ze zastupitelského klubu hnutí ANO, ale i zastupitelé za SPD nebo Patrioti. „Myslíme si, že by se měl radní za své chování omluvit a s návrhem na jeho odvolání souhlasíme,“ uvedla poslankyně parlamentu a krajská zastupitelka Karla Maříková (SPD).

Následné hlasování o zařazení bodu o odvolání radního Jindřicha Čermáka sice skočilo vítězstvím vládnoucí koalice, která svého kolegu ve funkci takříkajíc podržela. To ale zdaleka neznamená, že má zmíněný radní vyhráno. Opozice totiž ve své snaze o jeho výměnu pokračovala i v dalším průběhu pondělního zasedání a pokračovat hodlá i v budoucnu.

„Vyzýváme vedení Karlovarského kraje, aby během následujícího měsíce přišlo s návrhem jiného jména na funkci radního pro oblast školství, vzdělávání a tělovýchovy z řad vládní koalice. Myslíme si, že se v řadách koalice najde několik schopnějších a erudovanějších lidí, kteří budou tuto funkci zastávat důstojněji a hlavně za nimi budou vidět výsledky práce, nemluvě o tom, že radní Čermák ve volbách získal nejméně hlasů a to pouhých 302,“ sdělila poslankyně parlamentu a krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová (ANO) s tím, že pokud k návrhu na výměnu v následujícím měsíci nedojde, bude na dalším zasedání zastupitelstva opět vyvoláno hlasování o odvolání tohoto radního.

Radní Jindřich Čermák patří k dlouhodobě kritizovaným politikům v Karlovarském kraji, kde je mu vyčítána nejen neschopnost samostatně rozhodovat a jednat, ale s obrovskou nevolí se například setkalo plánované uzavření bazénu na zmiňovaném Domově mládeže, uzavření pobočky Univerzity Karlovy v Mariánských Lázních nebo zastupiteli odmítnutý projekt „Začni učit v Karlovarském kraji“, který se radní snaží všemožně protlačit i finančně podpořit navzdory jasnému nesouhlasu většiny zastupitelů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kobza (SPD): Zakazovat cizím sportovcům olympiádu? To si nedovolil ani Hitler

19:17 Kobza (SPD): Zakazovat cizím sportovcům olympiádu? To si nedovolil ani Hitler

Komentář poslance Jiřího Kobzy k úvahám o vyloučení ruských sportovců z olympiády.