Mračková Vildumetzová (ANO): Na co potřebuje krajský úřad další zaměstnance?

23. 3. 2021 15:18

Rada kraje navrhuje navýšení počtu úředníků pro zpracování krajské agendy v souvislosti s čerpáním peněz Just Transition Fundem (JTF). Agenda by měla nabobtnat o 13 úřednických míst a stát bude krajský rozpočet ročně 9 milionů korun.

Mračková Vildumetzová (ANO): Na co potřebuje krajský úřad další zaměstnance?
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)
reklama

„Má se jednat o projektové manažery, finanční manažery, technické a věcné manažery. Ptám se proč? Kraj čerpá na tuto činnost stoprocentní dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj v částce zhruba jedenáct milionů korun.

Anketa

Je dobře, že mají být na covid testováni všichni zaměstnanci i OSVČ?

39%
61%
hlasovalo: 8109 lidí

Zároveň by měl tyto agendy zajišťovat odbor regionálního rozvoje, který má dnes sedmnáct úředníků a odbor projektového řízení, který má jednadvacet úředníků,“ nechápe návrh rady kraje poslankyně Parlamentu ČR a opoziční zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.

Dalším zásadním problémem je podle poslankyně a zastupitelky odchod velmi schopného vedoucího oddělení projektových činností a metodiky Ing. Jiřího Štěrby. „Byl to člověk velmi šikovný a schopný a takoví lidé se dnes hledají opravdu velmi těžko,“ dodává poslankyně a zmiňuje ještě jednu důležitou věc: „K tomu všemu výše popsanému si musíme připomenout, že kraj má historicky poprvé 13 uvolněných zastupitelů, což je o 4 placené pozice více, jeden s odměnou 87 tisíc měsíčně, což s dalšími benefity stojí krajský rozpočet dalších cca 10 milionů ročně. K tomu si ještě kraj najal na agendu přípravy transformace bez výběrového řízení společnost AQE za 750 tisíc korun bez DPH a to na období od 1. března do 30. dubna letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berg (Zelení): Zaměřme se místo kanálu Dunaj-Odra-Labe na modernizaci železniční dopravy

20:01 Berg (Zelení): Zaměřme se místo kanálu Dunaj-Odra-Labe na modernizaci železniční dopravy

Česko-německá dohoda o splavnění Labe je prvním krokem kanálu Dunaj-Odra-Labe.