Mračková Vildumetzová (ANO): Proč se nepochlubit cizím nápadem?

03.05.2021 16:05

„Zastupitelé děkují všem, kteří pomáhali a pomáhají bojovat proti pandemii,“ tak zní oficiální díky od zastupitelů Karlovarského kraje, které hlásá hejtman Petr Kulhánek.

Mračková Vildumetzová (ANO): Proč se nepochlubit cizím nápadem?
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)
reklama

Problém je ale v tom, že jeho samotného ani jeho kolegy žádné poděkování“ nenapadlo a vůbec nic nepredlozili. 

Anketa

Považujete činnost konspiratori.sk, nebo spolku NELEŽ za korektní?

3%
96%
1%
hlasovalo: 1850 lidí

„Byl to bývalý hejtman Petr Kubis, který přišel s návrhem na oficiální poděkování všem lidem, kteří se podíleli na záchraně mnoha lidských životů, pomáhali seniorům, desinfikovali, testovali, očkovali a dělali a dělají mnoho dalších věcí nutných ke zvládnutí složité situace ohledně nemoci covid-19. Těm všem se samozřejmě sluší poděkovat.  A děkovat by se jim mělo ještě hodně dlouho,“ konstatuje Jana Mračková Vildumetzová, opoziční zastupitelka a poslankyně Parlamentu ČR.

Smutné ale podle ní je, že když už se s návrhem Petra Kubise zastupitelé ztotožnili, tlumočí toto „děkujeme“ ti, kteří si možná na slušné poděkování ani nevzpomněli, ale naštěstí uznali za vhodné ho schválit. Nepotřebovali tento bod předem projednávat, nepotřebovali o něm diskutovat a prostě si lidsky řekli, že je správné poděkovat. 

„To samé se ale zdaleka nedá říci o dalších návrzích opozice, které jsou stejně logické a lidsky správné. Navrhovali jsme například z přebytku hospodaření Karlovarského kraje, který jsme naší šetrnou a rozvážnou prací vytvořili v minulých letech, vrátit dotaci jeden milion korun na službu Senior expres, vrátit peníze seniorům v kraji na jejich aktivity, poskytnou dotaci pět milionů korun Karlovarskému symfonickému orchestru nebo dva a půl milionu korun Západočeskému symfonickému orchestru z Mariánských Lázní,“ pokračuje dále poslankyně parlamentu a konstatuje, že tady ale návrhy opozice narazily.

Některé byly smeteny ze stolu úplně, některé se údajně musí projednat.  „Ne nemusí se projednat. Senioři si peníze na své aktivity zaslouží a oba symfonické orchestry také. A argumenty týkající se sondování aktuální situace obou těles jsou liché.  Myslím si totiž, že jak současný hejtman a někdejší primátor Karlových Varů Petr Kulhánek, tak i jeho koaliční partner starosta Mariánských Lázní Martin Kalina, dokonale ekonomickou situaci orchestrů znají a vědí, že by se jim mělo pomoci. Jenže pomoc se bohužel zatím nekoná. Vládnoucí koalice si musí takříkajíc nejdříve uvařit dostatek politické omáčky, aby se poté opět bila v prsa tím, co nevymyslela.  Ale opět to bude prezentovat jako vlastní nápad, návrh a tak dále,“ uzavírá Mračková Vildumetzová a dodává, že poslanecký klub ANO je schopen a ochoten pro logické a lidsky správné věci hlasovat hned, když jsou navrženy, bez zbytečných průtahů a líbivých politických tanečků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Obchodníci s chudobou už by si ani neškrtli

20:45 Ministryně Maláčová: Obchodníci s chudobou už by si ani neškrtli

Komentář na facebookovém profilu k návrhu na založení Státního fondu pro dostupné bydlení