Mračková Vildumetzová (ANO): Zbytečně vyhozených 56 miliard

21.05.2023 22:16 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k plánované změně v občanských průkazech, kdy rodná čísla nahradí takzvané identifikátory.

Mračková Vildumetzová (ANO): Zbytečně vyhozených 56 miliard
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Mračková Vildumetzová

Neplácám do větru. Když jsem veřejně prohlašovala, že není vhodná doba na to, aby současná vláda měnila v občanských průkazech rodná čísla za takzvané identifikátory, myslela jsem to naprosto vážně.

Víte, mně by ta samotná podstata ani nevadila. Chápu dokonce jisté výhody 32místného kódu, který by se zavedl. Vadí mi ale doba, kdy se ministr vnitra snaží tuto změnu protlačit.

CELÝ TEN PROJEKT BY MĚL STÁT 56 MILIARD KORUN!

O tyto peníze by se měl ale rozdělit stát se soukromou sférou. Významná část však  bude dopadat na orgány veřejné moci a vyžádá si požadavky na státní rozpočet. Jedná se přitom o výdaje, s nimiž státní rozpočet, ostatní veřejné rozpočty ani soukromé rozpočty v tuto chvíli příliš nepočítají.

V době, kdy se vzpamatováváme z energetické krize, na Ukrajině zuří válka a vláda hledá v rozpočtu každou korunu, mi dává smysl, aby to vláda odložila.

S mými kolegy z hnutí ANO jsme proto připravili návrh zákona, kterým projekt posuneme v čase. Ty prostředky se přeci teď dají využít pro lidi. Rodičovský příspěvek, senioři a jejich důchody, nebo pomoc hendikepovaným, tam všude je potřeba pomoct.

Návrh zákona jsme podali tak, aby byl projednán okamžitě. Ve zrychleném režimu. Tak uvidíme, jestli alespoň v tomhle bude koalice uvažovat rozumně. Držte nám palce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Kvalitnější zázemí pro umělce i návštěvníky. Do podzimu 2025

4:32 Hejtman Půta: Kvalitnější zázemí pro umělce i návštěvníky. Do podzimu 2025

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rekonstrukci Lidových sadů v Liberci.