Müllerová (Zelení): Milujeme jihočeskou krajinu a chceme o ni pečovat

05.08.2021 7:32

Jihočeští Zelení kandidují do Poslanecké sněmovny s programem na ochranu klimatu a krajiny a podporují ženy v politice.

Müllerová (Zelení): Milujeme jihočeskou krajinu a chceme o ni pečovat
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Jihočeští Zelení podali dnes kandidátku do voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu. Kandidátku vedou tři ženy – Mgr. Dana Kuchtová z Českého Krumlova, ředitelka dětského domova, Ing. Tereza Müllerová z Hracholusk, zemědělská inženýrka a průvodkyně dětí Montessori a JUDr. Helena Nutilová Ph.D., advokátka z Českých Budějovic.

„Prosazujeme masivní investice do obnovitelných zdrojů energie, změníme Územní energetickou koncepci Jihočeského kraje. Solární panely budou na každé střeše škol a budov ve vlastnictví státu. Jaderná energetika není řešením klimatické krize. Zavedeme důsledné třídění biologicky rozložitelného odpadu, a výrazně tím snížíme produkci odpadů,“ říká Dana Kuchtová, lídryně jihočeské kandidátky.

„Milujeme jihočeskou krajinu a chceme o ni pečovat, zdvojnásobíme proto prostředky v programech péče o krajinu. Chceme více žen v politice a chceme, aby ženy vydělávaly stejně jako muži,“ shrnuje Tereza Müllerová, dvojka jihočeské kandidátky.

„Dobré vzdělání musí být dostupné všem v Jihočeském kraji, jsme proti rušení škol. Budeme hledat cesty, jak zvýšit prestiž učitelského povolání, mj. finančními nástroji – zavedeme automatické zvyšování platů pedagogických pracovníků tak, aby platy odpovídaly průměrné mzdě vysokoškolsky vzdělaných pracovníků,“ dodává Dana Kuchtová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Když kdysi přišel, nasliboval spoustu věcí

12:45 Fiala (ODS): Když kdysi přišel, nasliboval spoustu věcí

Komentář na facebookovém profilu k předvolebním slibům premiéra Babiše a následné realitě