Munzar (ODS): Každá investiční pobídka přináší konkurenční výhodu

29.09.2023 13:09 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kontrole poskytování investičních pobídek

Munzar (ODS): Každá investiční pobídka přináší konkurenční výhodu
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

Každá investiční pobídka je svým způsobem dotací a přináší konkurenční výhodu těm firmám, které ji dostanou, nad těmi, které ji nedostanou. Taková firma pak může nabídnout levnější služby, výrobky, nebo může v době nízké nezaměstnanosti snadněji přetahovat zaměstnance svým konkurentům. A to na úkor daňových poplatníků, a je jedno, jestli se jedná o přímou peněžní dotaci, nebo o slevu na dani, která se u investičních pobídek využívá. Taková investiční pobídka křiví trh a vytváří nefér prostředí.

Investiční pobídka má smysl opravdu jen ve velmi výjimečných případech, kdy soupeříte o nějakou novou technologii a investici s ostatními státy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Motoristé

Nemyslíte, že nebýt Motoristů, tak je na tom vaše vláda líp? Aspoň na mě to působí tak, že vám dost kazí reputaci, že není měsíc, kdy by se neřešilo něco kolem nich a zazdí to pak i to dobré, co třeba děláte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Vládní koalice se právě chystá zrušit nominační zákon

23:08 Richterová (Piráti): Vládní koalice se právě chystá zrušit nominační zákon

Projev na 14. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. dubna 2026 k zákonu o výběru osob do řídících a doz…