Munzar (ODS): Vše to zbytečně stojí peníze daňových poplatníků

28.11.2019 15:44

Projev na 39. schůzi zasedání Poslanecké sněmovny ČR 28. 11. 2019 k návrhu poslanců Jany Krutákové, Věry Kovářové, Vojtěcha Munzara, Heleny Langšádlové, Lenky Kozlové, Přemysla Mališe, Mariana Jurečky, Petra Dolínka, Leo Luzara a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 114/1995 Sb., o vnitrozemské plavbě, ve znění pozdějších předpisů

Munzar (ODS): Vše to zbytečně stojí peníze daňových poplatníků
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)
reklama

Děkuji, pana předsedající. Kolegyně a kolegové, já bych v úvodu chtěl poděkovat za neutrální stanovisko pana ministra dopravy a za přímluvu pana ministra životního prostředí Richarda Brabce. Já jako středočeský poslanec samozřejmě podporuji, jsem jedním z předkladatelů této novely, protože každý, kdo tuto řeku alespoň trochu zná, tak ví, že je skutečnou perlou středních Čech a je také vyhledávanou řekou jako rekreační tok pro vodáky. Přesto už z dob minulého režimu je zařazena právě do seznamu významných dopravních vodních cest a to zejména kdysi kvůli myšlence tehdejších inženýrů k využití k přepravě nějakých výrobků ze Škody Plzeň do Prahy.

A vzhledem k tomu, že je stále historicky zařazena do toho seznamu, objevují se neustále různé generali studie, analýzy a podobně, které se snaží naplňovat toto splavnění a to všechno stojí zbytečné peníze daňových poplatníků. Proto bych vás chtěl požádat, abyste podpořili tuto novelu. A paní kolegyně Kovářová prostřednictvím pana předsedajícího už tady vyjmenovala všechny ty obce. Některé z nich přijaly i usnesení zastupitelstva, které podporují vyjmutí Berounky z toho seznamu významných dopravních cest. Takže bych vás chtěl jako Středočech opravdu požádat o podporu toho návrhu. Děkuji za pozornost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Nevětší zabiják je obžerství a lenost

16:47 Okamura (SPD): Nevětší zabiják je obžerství a lenost

Komentář na facebookovém profilu k životnímu stylu, filozofii a myšlení