Nacher (ANO): Pozor, začíná sezóna energošmejdů

17.10.2021 11:41 | Ze sítí

Výzva na facebookovém profilu k obezřetnosti při sjednávání smlouvy s novým dodavatelem energie

Nacher (ANO): Pozor, začíná sezóna energošmejdů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

Konce skupiny Bohemia Energy a dalších firem se jistě tito vykukové pokusí zneužít. K 1. lednu, respektive k 1. červenci 2022 nabude účinnosti nedávno schválená protišmejdská novela energetického zákona (psal jsem o tom mnohokrát). Ta klienty ochrání především před nepoctivými zprostředkovateli.

Ti budou nově muset splňovat podmínky vzdělání, praxe a bezúhonnosti a registrovat se na Energetickém regulačním úřadu. Zákazníci budou mít právo kdykoliv a bez postihu odstoupit od smlouvy o zprostředkování.

Ovšem do té doby buďte zvláště obezřetní v případě nabídek při podomním prodeji a přes telefon. Platí základní pravidlo - nejlepší, ale i dobrá nabídka za vámi nepřijde sama, ale je nutné si ji aktivně vyhledat. Například se podívat na srovnáváč na stránkách ERÚ ZDE.

Pokud si nejste jisti, kdo vás oslovil a proč, vždy se neváhejte obrátit na Energetický regulační úřad (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku