Nahozením na terč zahájil hejtman Bubeníček juniorské MS v rybolovné technice

22.07.2016 21:36

Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice zahájil ve čtvrtek v Bílině hejtman Ústeckého kraje a současně starosta města Oldřich Bubeníček spolu s prezidentem mezinárodní sportovní federace ICSF (International Casting Sport Federation Kurtem Klametem a vedoucími představiteli příslušných institucí i zástupci sponzorů. Soutěžní klání bude Bílina hostit až do soboty.

Nahozením na terč zahájil hejtman Bubeníček juniorské MS v rybolovné technice
Foto: ČT
Popisek: Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček

„Město Bílina si se svými 15 tisíci obyvateli pokládá za čest hostit účastníky juniorského Mistrovství světa v rybolovné technice, které je u nás v letošním roce bezesporu tou nejvýznamnější sportovní akcí,“ řekl na úvod slavnostního zahájení Oldřich Bubeníček. Přítomným sportovcům popřál hodně štěstí a spolu s jejich doprovodem je pozval na prohlídku města i okolí. Jak připomněl Kurt Klamet, naposledy se mladí sportovní rybáři z celého světa sešli v České republice před třemi lety, kdy je hostil Frýdek-Místek.

Zahájení akce na atletickém stadionu v Bílině neslo všechny atributy olympijských her. Nechyběla národní hymna, vlajky zúčastněných států, ani sliby rozhodčích a mladých sportovců. Zapálenou pochodeň však symboliky nahradil rybářský prut, který Oldřichu Bubeníčkovi přinesli dva malí rybáři. Společně pak nahozením na terč mistrovství světa oficiálně zahájili.

Rybolovná technika neboli casting je souhrnné označení pro několik disciplín sportovního rybářství. Tento sport vychází z potřeby rybáře zasáhnout cíl nebo dohodit nejdále. Do Bíliny se letos sjela téměř stovka závodníků z České republiky, Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska, kteří budou soutěžit v pěti soutěžních disciplínách: Muška na cíl skish, Muška do dálky jednoruč, Zátěž na přesnost arenberg, Zátěž na cíl skish a Zátěž do dálky jednoruč. Akci pořádá ICSF mezinárodní sportovní federace pro rybolovnou techniku, Český rybářský svaz, z. s., Klub rybolovné techniky Bílina a Dům dětí a mládeže Bílina. Jak dodal zástupce bílinského klubu Ivan Bílý, o pořadatelství této mimořádné akce usilovali téměř 15 let. Kdo chce přijít fandit na atletický stadion Kyselka, hlavními soutěžními dny jsou pátek a sobota 22. a 23. července, vždy od 9 hodin.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Přísaha): Zrušit systém dohod a nechat jenom klasické pracovní úvazky

12:14 Kubisková (Přísaha): Zrušit systém dohod a nechat jenom klasické pracovní úvazky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novému zákoníku práce.