Naiclerová (STAN): Pyrotechnika. Celý měsíc, kdy se hazarduje se zdravím lidí i zvířat

09.07.2024 23:07 | Monitoring

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulaci pyrotechniky.

Naiclerová (STAN): Pyrotechnika. Celý měsíc, kdy se hazarduje se zdravím lidí i zvířat
Foto: ANO
Popisek: Hana Naiclerová

Jako zpravodajka jsem dostala k projednání petici požadující zpřísnění regulace prodeje a používání zábavní pyrotechniky, například zpřístupnění kategorie F2 a F3 pouze odborníkům, prodloužení lhůty pro ohlášení ohňostrojů, zákaz používání pyrotechniky v blízkosti nemocnic či útulků pro zvířata.

Současné používání zábavní pyrotechniky je neudržitelné. Celý prosinec jsou česká a moravská města obtěžována velkou zátěží hluku a smradu. Nejde o jednu noc v roce, ale typicky o celý měsíc, kdy se hazarduje se zdravím lidí i zvířat.

Současná regulace se mi jeví jako nedostačující, a to jak vzhledem k zhoršování stavu ovzduší (těžké kovy a prachové částice) a ochraně veřejného zdraví lidí, tak i z hlediska nesporných negativních dopadů používání pyrotechniky na zvířata. Neodborné zacházení s pyrotechnikou vede až k devastujícím zraněním těchto osob.

Proto požadavky petice jednoznačně podporuji. Zejména si myslím, že je správné zpřísnit pravidla pro prodej pyrotechniky kategorie F2 a F3 pouze odborně způsobilým osobám. Shodli jsme se na tom i na petičním výboru napříč politickým spektrem.

Setkala jsem se proto s petenty a oslovila jsem Ministerstvo životního prostředí. V přípravě je změna zákona spočívající například v omezení prodeje vybrané pyrotechniky. Téma budu dál sledovat a informovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Urbanová (STAN): Americké volby budou hodně o tom, jak se ženy v dnešním světě cítí

17:04 Urbanová (STAN): Americké volby budou hodně o tom, jak se ženy v dnešním světě cítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke Kamale Harrisové.