Navrátil (KDU-ČSL): Bezúročná půjčka je nejlepším řešením

19.12.2020 18:41

Neziskovkám v sociální oblasti kraj pomůže s financováním. Půjčí jim přes 146 milionů.

Navrátil (KDU-ČSL): Bezúročná půjčka je nejlepším řešením
Foto: kdu.cz
Popisek: Jiří Navrátil (KDU-ČSL)

Moravskoslezský kraj poskytne návratnou finanční výpomoc nestátním neziskovým organizacím působícím v sociální oblasti. Tento krok organizacím usnadní ufinancovat jejich provoz v prvních měsících roku 2021, než obdrží peníze od státu. Celkově kraj takto poskytne 146 a půl milionu korun.

„Bez pomoci kraje by si provozovatelé sociálních služeb museli složitě vyřizovat úvěry a zatěžovali by své hospodaření placením úroků. Pro stabilitu systému je nutné, aby bylo financování krajské sítě sociálních služeb plynulé. Bezúročná půjčka je tak nejlepším řešením, jak překlenout období, než organizacím pošle peníze na provoz stát,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a upřesnil, že stát poskytuje dotace v rámci Programu na podporu poskytování sociálních služeb financovaného z kapitoly 313 – MPSV státního rozpočtu.

Příjemci návratné finanční výpomoci mají povinnost prostředky vrátit do poloviny června roku 2021. Tedy s dostatečným odstupem od přijetí financí ze státního rozpočtu. „Věřím, že návratná finanční výpomoc je ze strany Moravskoslezského kraje velmi vstřícný krok, který nestátním neziskovým organizacím působícím v sociální oblasti výrazně usnadňuje činnost. Tímto způsobem pomáháme už pátým rokem, letos podpoříme financování u 191 sociálních služeb,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Majerová Zahradníková (TSS): Jak Česká televize pokřivuje předvolební soutěž

10:07 Majerová Zahradníková (TSS): Jak Česká televize pokřivuje předvolební soutěž

Komentář na facebookovém profilu k diskriminaci koalice Českou televizí