Navrátil (KDU-ČSL): Dotace stále nejsou v takové výši, abychom mohli vyhovět všem potřebám poskytovatelů sociálních služeb

19.03.2021 5:35

Mezi poskytovatele sociálních služeb míří přes dvě miliardy od státu. Další milion přidá kraj ze svého rozpočtu.

Navrátil (KDU-ČSL): Dotace stále nejsou v takové výši, abychom mohli vyhovět všem potřebám poskytovatelů sociálních služeb
Foto: kdu.cz
Popisek: Jiří Navrátil (KDU-ČSL)

Více než 2,34 miliardy korun od státu přerozdělí Moravskoslezský kraj poskytovatelům sociálních služeb. Včera o tom rozhodli krajští zastupitelé na svém jednání. 

Anketa

Uškodí ODS odchod Pavla Novotného?

4%
18%
hlasovalo: 9873 lidí

Maximálně budou letos podpořeny sociální služby navazující na reformu psychiatrické péče. Nejde jen o ambulantní a terénní služby, jako například sociální rehabilitaci či podporu samostatného bydlení, ale také o pobytové sociální služby, mezi které patří především chráněné bydlení.

Finanční prostředky na realizaci Programu na podporu poskytování sociálních služeb kraj získal ze státního rozpočtu. „Jsem rád, že se dotace ze strany ministerstva meziročně navyšuje, nicméně stále není v takové výši, abychom mohli vyhovět všem potřebám poskytovatelů sociálních služeb,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil. 

Dodal, že i proto je v rozpočtu Moravskoslezského kraje ponechaná finanční rezerva přesahující 70 milionů korun, která bude ještě letos přerozdělena mezi poskytovatele sociálních služeb. „Tato rezerva poslouží k podpoře nově vzniklých sociálních služeb, k dofinancování stávajících nebo k řešení specifických potřeb sociálních služeb. Na pokrytí legitimních potřeb sociálních služeb, mimo jiné i v souvislosti s navýšením platových tarifů od letošního ledna, požaduje Moravskoslezský kraj ze státního rozpočtu pro letošní rok další zhruba půl miliardy korun,“ upřesnil náměstek hejtmana Jiří Navrátil. 

Dodal, že Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě je stejně jako v předchozích letech připraven zabezpečit administrační proces nezbytný k uzavření smlouvy o poskytnutí dotace tak, aby se finanční prostředky dostaly co nejrychleji na účty jednotlivých žadatelů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Měníme druhovou skladbu lesů, budou pestřejší, zdravější a odolnější

16:27 Ministr Toman: Měníme druhovou skladbu lesů, budou pestřejší, zdravější a odolnější

Rok 2020 byl pro lesní hospodářství nepříznivý. Kvůli kůrovci bylo více nahodilých těžeb, které dosá…