Navrátil (KDU-ČSL): Kvalita sociálních služeb v regionu rok od roku roste

1. 12. 2020 10:46

Moravskoslezský kraj intenzivně zvyšuje kvalitu sociálních služeb. Rada kraje opět vyhlásila dotační program, díky kterému půjde do krajské sítě sociálních služeb celkem 40 milionů korun.

Navrátil (KDU-ČSL): Kvalita sociálních služeb v regionu rok od roku roste
Foto: kdu.cz
Popisek: Jiří Navrátil (KDU-ČSL)
reklama

Sociální služby budou moci prostředky využít například na investiční akce, nákupy potřebného vybavení nebo na nová auta.

Moravskoslezský kraj významně podporuje kromě organizací, které sám zřizuje, také služby poskytované nestátními neziskovými organizacemi. Právě pro ně je dotační program určený. „Klademe důraz na to, aby se neustále zvyšovalo pohodlí a kvalita života všech klientů sociálních služeb v našem regionu. Každá lidská bytost si zaslouží mít své soukromí, příjemné prostředí a potřebné pohodlí. Důležité také je, aby měli kvalitní zázemí také ti, kteří o klienty pečují. Věřím, že jim krajské příspěvky v jejich náročné práci pomohou,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a doplnil, že o dotaci si sociální služby mohou zažádat od 7. do 18. ledna 2021. Přidělení finančních prostředků budou schvalovat krajští zastupitelé v červnu roku 2021, bezprostředně po tomto schválení budou následovat podpisy smluv a výplata přidělených dotací.

„Celkem 40 milionů korun půjde z krajského rozpočtu například na investiční akce, jako jsou rekonstrukce budov, bezbariérové úpravy venkovních areálů, vybavení prádelen a kuchyní, vybudování nových výtahů či pořízení klimatizace. Sociální služby si za krajské peníze budou moci také pořídit potřebné vybavení, jako jsou polohovací lůžka, kompenzační pomůcky, ale také třeba počítače. Dotace může být využita i na pořízení automobilů nebo jejich bezbariérovou úpravu. Do krajské podpory pak spadá i zřízení a vybavení místností pro zemřelé v pobytových sociálních službách,“ vyjmenoval náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický podnikl inspekční cestu po očkovacích centrech

22:57 Hejtman Netolický podnikl inspekční cestu po očkovacích centrech

Ve Svitavách očkují ve Fabrice, v dalších třech městech budou centra zůstávat v areálech nemocnic.