Navrátil (KDU-ČSL): Vítáme jakýkoliv způsob, který děti přiměje ke sportu

9. 11. 2018 18:29

Bílovecké gymnázium obhájilo titul, opět získalo Hejtmanův pohár.

Navrátil (KDU-ČSL): Vítáme jakýkoliv způsob, který děti přiměje ke sportu
Foto: kdu.cz
Popisek: Jiří Navrátil (KDU-ČSL)
reklama

Loňské prvenství si ve sportovní soutěži Hejtmanův pohár zopakovali žáci Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci. Na druhém místě se umístily děti ze základní školy Zátor, třetí příčku vybojovali školáci z Albrechtic.

Hejtmanův pohár je sportovní soutěž pro žáky 1. -9. tříd a nižších ročníků víceletých gymnázií. Školáci ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Ceny dětem a jejich učitelům dnes (9. 11.) předali na krajském úřadu náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil a zástupci pořádající Asociace amatérských sportů České republiky Milan Kočí a Zuzana Válková. Kromě dárků a diplomů získaly školy příspěvek na nákup sportovního vybavení. Škola na 3. místě získala tisíc korun, pro druhé místo jsou 4 tisíce, vítězná škola obdržela deset tisíc korun.

Jiří Navrátil

  • KDU-ČSL
  • Politika už musí být konečně službou lidem.
  • náměstek hejtmana

„Vítáme jakýkoliv způsob, který děti přiměje ke sportu. Zdravý pohyb je pro společnost velmi důležitý. Děti, ale i dospělí si na hřišti mohou pročistit hlavu od starostí, mohou vyventilovat stres, ale taky budovat vztahy a zdravý životní styl. Moravskoslezský kraj proto sportovní aktivity všech věkových skupin podporuje. Přispíváme profesionálním i amatérským sportovním klubům, podporujeme handicapované sportovce, spolufinancujeme sportovní akce, které mají mimo jiné taky ke zdravému pohybu motivovat,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hannig (Rozumní): Život v teráriu

15:39 Hannig (Rozumní): Život v teráriu

Vážení přátelé. V zájmu našeho zdraví bychom se měli trochu od politiky oprostit.