Nedbálek (ČS): Neptejte se, co slibuji, ale co jsem dokázal

20.09.2014 9:33 | Zprávy

Heslo jednoho mého protikandidáta, kterého si nesmírně vážím, je zkráceně: Neptejte se, co slibuji, ale co jsem dokázal, tak si dovolím toto heslo použít alespoň v názvu.

Nedbálek (ČS): Neptejte se, co slibuji, ale co jsem dokázal
Foto: Česká suverenita
Popisek: JUDr. Ing. Karel Nedbálek, PhD.

Taktéž bych chtěl tímto heslem poukázat, že toto heslo má v Senátu jiný rozměr, a to vzhledem k tomu, že výstupem senátora by mělo být množství duševní práce, která bude nakonec zhmotněna v pozměňovacím návrhu nebo v zákoně, který senát vrátí sněmovně.

Mým základním krédem, jak jsem to několikrát v minulosti prosazoval, je podpora osobní svobody. Všichni lidé se rodí svobodní, stát musí jejich svobodu bránit, a smí do ní zasahovat jenom výjimečně. Svoboda je dnes ohrožována

Ø  snahami nahradit parlamentní demokracii diktátem nikým nevolených lobbistických skupin
Ø  nadměrnou regulací soukromých aktivit, státními zákazy a příkazy
Ø  inflací kolektivních práv, které velmi zasahují individuální svobody

Co s tím udělám:

Zákonem by mělo být jasně určeno, že právo na ochranu soukromí je nadřazeno právu na informace. Jsem proti všem formám diskriminace, hájím důslednou obranu svobody jednotlivce, a rovnost před zákonem. Budu se všemožně snažit postavit mimo zákon úniky informací z vyšetřovacích spisů a jejich zveřejňování. Zasadím se o trestání nelegálního sledování, omezení množství i doby policejních odposlechů, a skutečně účinnou soudní kontrolu jejich nasazování. Štvou mne zpackané zákony a vyhlášky. Maximálně podpořím jasné, jednoduché a srozumitelné zákonné ustanovení. Zákony platí pro všechny bez rozdílu, nikdo nestojí nad zákonem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Zisk pumpy neurčuje jen marže, ale i náklady

12:16 Niedermayer (TOP 09): Zisk pumpy neurčuje jen marže, ale i náklady

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k omezení marže pumpařů a snížení spotřební daně na p…