Nejedlý (Zelení): K Paříži

21. 4. 2017 11:05

Přestaňme nalhávat, že radikální islamismus nemá politické cíle a že terorismus není chladnokrevný politický prostředek. Střelec v Paříži včera jasně chtěl ovlivnit francouzské prezidentské volby.

Nejedlý (Zelení): K Paříži
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Po včerejším střeleckým útoku v Paříži bychom se měli všichni pomodlit za Evropu. Tahle situace naprosto rozhodila vývoj prezidentské kampaně a v neděli se muže stát cokoli.

Zároveň si přestaňme nalhávat, že radikální islamismus nemá politické cíle a že terorismus není chladnokrevný politický prostředek. Střelec v Paříži včera jasně chtěl ovlivnit francouzské prezidentské volby, aby pomohl zvolit kandidátku, která chce rozbít evropskou integraci, vyvést Francii z NATO a prosazovat ne-liberální, nacionalistickou, xenofobní a islamofobní politiku.

Jak líp zničit liberální demokracii lip, než zevnitř? Jak liberální demokracii zničit trvaleji, než že popře sama sebe? Jak líp zničit liberální demokracii, než se si sama instaluje své vlastni fašisty, autokraty a oligarchy.

Tedy pomodleme se za Evropu a za naše francouzské přátele, aby v neděli volili s myšlenkou na tři hesla Velké francouzské revoluce svoboda, rovnost, bratrství a volili rozumem v duchu descartovské tradice, a ne strachem.

Opak by byl vítězstvím vskutku zajímavé koalice: evropských pravicových a levicových extremistů, islamistických teroristů a Putinovského Ruska. Tak si držme palce.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.