Neubauer (ČSSD): Předsedkyně Židovské obce převzala plaketu Bohumila Kulhánka

21.07.2017 10:17

Na letošní kulturní akci Nebe plné padáků se, jako tradičně, předávaly stříbrné plakety Bohumila Kulhánka. Ty uděluje Městský obvod Plzeň 3 od června 2008 významným plzeňským osobnostem nebo lidem, kteří podpořili plzeňské počiny či akce. Mezi letošní nominované patřila i předsedkyně Židovské obce Eva Štixová, která se ale nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit slavnostního předání.

Neubauer (ČSSD): Předsedkyně Židovské obce převzala plaketu Bohumila Kulhánka
Foto: red
Popisek: Radislav Neubauer, Starosta MO Plzeň 3

„Rozhodli jsme se, že paní Evu Štixovou pozveme k nám na úřad a plaketu jí dodatečně předáme. Snad jsme jí alespoň trochu vynahradili slavnostní okamžik, o který v červnu přišla“, říká Radislav Neubauer, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Předání plakety byli přítomni i místostarostové MO Plzeň 3 Radoslav Škarda a David Procházka. Zástupci centrálního obvodu pak setrvali s paní Štixovou v kratším přátelském rozhovoru.

Eva Štixová se narodila během druhé světové války a první roky svého života strávila v koncentračním táboře v Terezíně. Jako jedna z mála z plzeňské židovské komunity přežila holocaust. V současné době se jako předsedkyně Židovské obce v Plzni zasloužila o rekonstrukci dvou významných plzeňských staveb a těmi jsou Stará synagoga a rovněž Velká synagoga, která je zároveň i jednou z dominant města Plzně a místem, kde se setkává plzeňská kulturní veřejnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková:  Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

22:21 Třeštíková: Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

První pražský sklad uměleckého materiálu za odvoz - art re use - se otevřel v úterý 21. září 2021. J…