Niedermayer (TOP 09): Babiš po sobě nechal hrozivý deficit

13.10.2021 19:02 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke státního schodku.

Niedermayer (TOP 09): Babiš po sobě nechal hrozivý deficit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Výsledek voleb znamená šanci, že se naše země vydá jinou cestou správy našich peněz ve státním rozpočtu. Podle mne je nutné začít umazávat hrozivý deficit, který vláda Andreje Babiše svou neodpovědností a populismem vytvořila. Život s vysokými deficity je nebezpečný a jeho řešení nelze přehlížet a odkládat do nedohledna.

Často zaznívá, že schodek je možné odstranit jen úsporami na straně výdajů, bez navyšování daní (či podobné nepopulární aktivity). Samozřejmě, teoreticky to možné je. K tomu, aby bylo více patrné, jak složité či snadné to je, jsme s kolegou Alešem připravili ilustrativní propočty, které naznačují, jak nastupující vláda teoreticky může (do roku 2025) či nemůže deficit bez zvýšení příjmů umazat.

K čemu jsme se dobrali si můžete přečíst v mém blogu na Aktuálně.cz (https://bit.ly/3oXNDaR). Závěry o tom, jaká budou další rozpočtová léta, si každý může učinit i s pomocí těchto dat sám. Těším se na Vaše názory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Petice proti povinnému očkování

14:04 Okamura (SPD): Petice proti povinnému očkování

Komentář na facebookovém profilu k povinnému očkování.