Niedermayer (TOP 09): Další vítězství selského rozumu pana premiéra?

15. 9. 2020 8:36

Komentář na facebookovém profilu k vládním opatřením proti šíření koronaviru

Niedermayer (TOP 09): Další vítězství selského rozumu pana premiéra?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer
reklama

Zdá se, že vláda vyzrála na kolaps své strategie "chytré karantény", "masivního testování" a "trasování". A přešla na strategii "žádné karantény" a "nemožného trasování". Předpokládám, že opět pomohl selský rozum pana premiéra...

Proč si to myslím?

Anketa

Považujete Miloše Zemana za lháře?

21%
79%
hlasovalo: 15819 lidí

Především inteligentní technologie typu e-roušky, od kterého si hodně lidí slibovalo efektivní brzdění nákazy, je tím pádem úplně nanic, neb ta lidi s rouškou a bez ni nerozlišuje.
Při "ručním trasování" si člověk v novém systému musí pamatovat nejen koho potkal, ale také toho, koho potkal a měl roušku, a zda byl podobně vybaven i ten druhý člověk. Což je absurdní situace.

Pokud vláda věří 100% rouškám (což odporuje vědeckým poznatkům, neb snížení rizika, třeba i značné, se nerovná zamezení rizika, a navíc vždy záleží na typu roušky a tom, jak ji člověk má nasazenou), měla dát požadavek na roušky všude (kde je do 2 metrů člověk).

Jinak mi tento kotrmelec nedává smysl. A mimochodem, pokud čelíme zběsilému rozšiřování viru, měli bychom potenciální roznašeče dávat do karantény důsledněji (pokud nízké riziko nepotvrdí třeba negativní test), a nikoliv de facto karanténu rušit (je to stejně absurdní jako výzva ministra Vojtěcha, aby si lidé rozmysleli, zda se budou testovat, v okamžiku rekordního šíření nákazy - to je zřejmě cesta ke snížení počtu pozitivních testů).

Nemohu si pomoci, že z reality nefungující "chytré karantény" a neschopnosti potenciální nemocné testovat, děláme systém. Místo toho, abychom tento defekt opravili, a to rychle. A fungovalo to aspoň tak dobře jako třeba v Německu. Což se mi zdá šílené.

Pletu se?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): Rada ČT - Co v tý Praze hulej?

22:02 Štěpánek (Trikolóra): Rada ČT - Co v tý Praze hulej?

Tak si tak čtu, co zase komici z našeho mediálně politického dvorku napovídali nového o Radě České t…