Niedermayer (TOP 09): Jaderná energetika má problémy s náklady i riziky

04.08.2024 12:06 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výstavbě dalších bloků jaderných elektráren

Niedermayer (TOP 09): Jaderná energetika má problémy s náklady i riziky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Jaderná energetika má problémy s náklady i riziky. Nejsem proti ní, protože bezpečnostní rizika jádra lze jistě zvládnout, ale finančně to obvykle moc nevychází. Důležité je proto nepodcenit ekonomiku projektů a nepřehlížet rizika.

Fakta jsou jasná, na Západě se termíny často výrazně prodlužují, a zde skutečně platí, že čas jsou peníze. Prodloužení vede k růstu nákladů na financování a nedodání energie, se kterou "se počítá". Celková ekonomika pak končí velmi špatně (odhad nákladů na elektřinu z nedávno dokončené americké jaderky je 190 USD na MWh).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Imunita

Tvrdíte, jak imunita není fér. Souhlasím. Proč teda neusilujete o její zrušení? Nebo nevím o tom, že byste se o to jako vy nebo vaše strana kdy pokusili.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Zelená krev koluje Českem

23:08 Zelení: Zelená krev koluje Českem

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k výsledkům průzkumu o nutnosti snižování emisí