Niedermayer (TOP 09): Kulturní genocida. Lidé okolo Putina se musí jednou zodpovídat

02.04.2024 4:32 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dětem unášeným do Ruska.

Niedermayer (TOP 09): Kulturní genocida. Lidé okolo Putina se musí jednou zodpovídat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Když slova nestačí…

Páchání zločinů na těch nejzranitelnějších, tedy na dětech, je slovy nepopsatelný akt krutosti příčící se veškeré lidskosti. A právě toho se dopouští Putinovo Rusko na Ukrajině.

Podle oficiálních záznamů bylo z Ukrajiny do Ruska uneseno 20 000 dětí, ze kterých se vrátilo zpátky 400. Neoficiálně se mluví o vyšších jednotkách statisíců unesených dětí. Jsou to čísla, která mi opravdu vyrazila dech. Těmto dětem jsou měněna jména a je do nich tlačena ruská propaganda se snahou kompletně předělat jejich identitu. Myslím, že je na čase, abychom takové činy nazvali kulturní genocidou, ze které se lidé okolo V. Putina musí jednou zodpovídat.

O ruských praktikách při únosech dětí nám nedávno ve Šrasburku vyprávěla ukrajinská dívka Valerie, která je jednou z mála dětí, které se bezpečně vrátily domů. Identita dětí je v Rusku bohužel tak rychle měněna, že je téměř nemožné je najít. Evropa proto musí dělat všechno, aby bezpečným návratům těchto dětí napomohla. A to jak při hledání dětí, návratech, tvorbě databází, finančně i skrze tlak na vydání zatykače Mezinárodním soudním tribunálem na zodpovědné osoby.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Pomoc zemědělcům

Dobrý den, jste pro pomoc zemědělcům kvůli nepřízni počasí? Já to narovinu nechápu. Proč se pořád zemědělci tak podporují? Netvrdím, že to mají lehké, ale kdo to má dnes snadné? A podporují se snad jiná odvětví, protože se jim nedaří? Neměli by se zemědělci na takovou situaci připravit a třeba nějak...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Já nemám slov. Kde máme členy vlády?

11:17 Schillerová (ANO): Já nemám slov. Kde máme členy vlády?

Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 23. května 2024 – reakce na nepřítomnost členů vlády na ús…