Niedermayer (TOP 09): Občané naší země drží evropský primát v nedůvěře k EU

10.03.2019 14:17

Komentář na facebookovém profilu k nedůvěře občanů k Evropské unii

Niedermayer (TOP 09): Občané naší země drží evropský primát v nedůvěře k EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer
reklama

Výzkumy ukazují, že občané naší země drží evropský primát v něčem, co lze označit za "nedůvěru vůči Evropské unii". Není se čemu divit. Nemalá část našich politiků se o to často za pomoci mystifikací snaží a jiní zase vynikají přivlastňováním si úspěchů evropské spolupráce a naopak kritizováním a svalováním viny na "Brusel" za věci málo populární. Při kombinaci naší historicky dané opatrnosti a malému zájmu o to, co se děje za našimi hranicemi, se není čemu divit, že se stále častěji objevují otázky, jestli by nám nebylo mimo společnou Evropu, kterou Unie reprezentuje, líp. Minimálním požadavkem je pak to, aby se Unie zásadně změnila.

Někdy se zdá, že víme, co ve vztahu ke společné Evropě nechceme, méně již uvažujeme o tom, co obdobně nechtějí další její členové. A ještě složitější je formulovat, co chceme a znát cestu, jak toho dosáhnout. Je to škoda, ne-li problém, neb o tom, jak bude naše společná Evropa vypadat, rozhodujeme i my.

Moje pozvání na debatu "Česko ve společné Evropě: Víme, co ne/chceme?" přijal ekonom Tomáš Sedláček a bývalý československý ministr obrany a disident Luboš Dobrovský. Srdečně vás na ni zvu v pondělí 18. března od 19 hodin do pražského Opera na adrese Salvátorská 931/8, Praha 110 00. Registrace začíná v 18:30, po debatě bude následovat neformální diskuze u číše vína.

Kvůli omezené kapacitě sálu se prosím registrujte na akci na e-mail ZDE do čtvrtka 14. března. Debata bude zároveň streamována, odkaz na vysílání zveřejníme na mé FB stránce v den akce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

22:26 Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

Komentář na facebookovém profilu k výročí upálení Jana Palacha