"Z českého pohledu vítám důraz na zlepšení spolupráce v regionu střední Evropy s cílem urychlit plnou integraci střední Evropy do širšího evropského energetického trhu a tím zlepšit jeho likviditu a odolnost", uvádí k tomu europoslanec L. Niedermayer, který působí ve výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE).
Vzhledem k vysoké závislosti Evropy na dovozech v oblasti energií je logické uznání důležitosti jaderné energie, která se odráží v závazku Komise pokračovat v podpoře výzkumu a vývoje v oblasti jaderné energetiky.
Z návrhu Komise bohužel není patrné, jaké konkrétní evropské řešení si Komise pro vznik Energetické unie představuje. Bez toho však projekt Energetické unie zůstane na půli cesty a bude postrádat potřebnou efektivitu. Komise do svých plánů na vznik Energetické unie bohužel nezahrnula myšlenku společných nákupů energií a to lze označit za nevyužitou příležitost.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: TOP 09