Niedermayer (TOP 09): Svět žen

1. 8. 2020 22:01

Komentář na facebookovém profilu k nečekané výzvě prezidenta Běloruska

Niedermayer (TOP 09): Svět žen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer
reklama

Svět žen

Úšklebky nad grafikami, které naznačují, že v koronavirové krizi si mnohem lépe vedly země, které mají v čele "ženu", nejsou na místě. Nejen proto, že racionální důvody pro podrepresentaci žen v politice neexistují (a tudíž tento stav poškozuje, naší škodě, kvalitu vedení zemí).

Myslím, že není tak úplně nekorektní postřeh, že lidé, jako je president Trump, či president Bolsonaro symbolizují opravdu (musím říct bohužel) do jisté míry esenci "mužského pojetí světa politiky". Světa hodně silového a postrádající smysl pro kooperaci (s potenciálními partnery či opozicí). A někdy světa hodně ukřičeného, a místy dokonce "prolhaného".

Možná mne vyvedete z omylu, ale takovéto "syndromy" v případě několika mála dnešních premiérek a presidentek tak úplně nevidím.

Pokud ale na tomto není širší shoda, třeba najdeme shodu na tom, že by bylo skvělé, kdyby se president Běloruska, pan Lukašenko, odebral do politického důchodu. A bylo by skvělé a zároveň symbolické, kdyby ho po volbách příští týden vystřídala manželka (pravděpodobně zcela neprávem a účelově) zadrženého presidentského kandidáta.

Moc budu paní Sviatlaně Tsikhanouskaya, stejně jako milionům Bělorusů, za pár dní držet palce, i když vyhrát nesvobodné volby v totalitě se blíží zázraku.A tamní totalitární vládce dělá vše proto, aby k tomu nedošlo (včetně nepřizvání jinak obvyklé mise OBSE k pohledu na volby)..

PS: Mimochodem, reakce presidenta Lukašenka, že "sice chová k ženám respekt, ale běloruská společnost zatím není zralá na to, aby v čele země stála prezidentka" hovoří samo za sebe a jasně ukazuje, proč je potřeba, aby volby prohrál.

Jinak, poslanci EP se obrátili na našeho "ministra zahraničí" pana Josepha Borellas výzvou, abychom na možnou manipulaci voleb a potlačování svobod reagovali. Jasněji a silněji než dříve. A tom, co bude dál, Vás budu informovat.

ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítková (KDU-ČSL): Nekonečný souboj silnice 43 pokračuje

22:19 Vítková (KDU-ČSL): Nekonečný souboj silnice 43 pokračuje

Ohledně přípravy silnice 43 komunikuji pravidelně s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem. Aktualizace …