Niedermayer (TOP 09): Zaměříme se na neférové daně firem

26.02.2015 20:29 | Zprávy

Dnes ráno zahájil činnost zvláštní výbor Evropského parlamentu k řešení problému neférových daňových praktik. Jeho členem je také poslanec Luděk Niedermayer (TOP 09/STAN).

Niedermayer (TOP 09): Zaměříme se na neférové daně firem
Foto: TOP 09
Popisek: Luděk Niedermayer

“Vznik a zaměření tohoto výborů vítám. Některé daňové praktiky podniků jdou daleko za rámec daňové soutěže, a jejich důsledkem je, že občané a menší firmy, které k nim nemají přístup, musí platit vyšší daně. A to je třeba změnit,” říká poslanec Luděk Niedermayer (TOP 09 a STAN), který je jedním ze třinácti poslanců Evropské lidové strany (EPP) v tomto výboru.

Mandát výboru je stanoven na 6 měsíců, během nichž by měl výbor dospět k podstatným poznatkům v oblasti neférových daňových praktik firem. Na práci výboru naváže parlamentní zpráva, která bude obsahovat návrhy na změny daňových pravidel v této oblasti. Zpráva má dva zpravodaje, paní Anneliese Dodds ze skupiny socialistů a právě Luďka Niedermayera z Evropské lidové strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: TOP 09

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

9:04 Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

Když před volbami koalice SPOLU slibovala „slušnou politiku“ a „transparentnost“, voliči možná ještě…