Nogrády (ANO): V programu podpory rozdělí město místním spolkům více než 8 milionů

19.01.2023 14:32 | Zprávy
autor: PV

Město Český Krumlov podpoří prostřednictvím svého dotačního programu krumlovské spolky a organizace v jejich aktivitách. Finanční prostředky Programu podpory jsou určené na celoroční činnost nebo jednorázové akce místních subjektů. Žádosti o dotace mohou zájemci posílat od 1. do 15. února.

Nogrády (ANO): V programu podpory rozdělí město místním spolkům více než 8 milionů
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

I přes složitou ekonomickou situaci, kdy hlavně náklady na energie výrazně stoupají a zatěžují městský rozpočet, zůstává jednou z hlavních priorit města Český Krumlov podpora aktivit místních spolků, v nichž se sdružují děti a mládež, dospělí a senioři. Celková výše prostředků Programu podpory je 8,4 milionu korun. 

Podpořeny budou aktivity v sedmi oblastech, konkrétně jde o sport, kulturu, sociální služby, zahraniční spolupráci, životní prostředí, volnočasové aktivity a stipendia nízkopříjmových skupin.

Rozsah podporovaných akcí zůstává velmi široký, o příspěvek si mohou požádat desítky spolků, organizací a jednotlivců. „Zvlášť v této době jim podpora přijde jistě vhod, protože se stejně jako město a jeho občané musejí vypořádat se všeobecným nárůstem cen služeb, materiálů a prací, a pro město jako poskytovatele příspěvků je důležité, aby tyto zvýšené náklady nemusely být v plné míře přenášeny na jejich členy nebo klienty v podobě vyšších poplatků či členských příspěvků,“ říká starosta Alexandr Nogrády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.