Novák (ANO): Krátíte mě na právech poslance. Musím obstruovat. Jinak bych jednal proti slibu

01.03.2023 20:02 | Zprávy

Projev na 55. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2023 k vládnímu návrhu novely zákona o důchodovém pojištění.

Novák (ANO): Krátíte mě na právech poslance. Musím obstruovat. Jinak bych jednal proti slibu
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Marek Novák

Děkuji za slovo, paní předsedající. Já mám velmi podobnou reakci jako moje ctěná kolegyně Peštová, vaším prostřednictvím, skutečně na pana ministra Jurečku ohledně toho, že tady naše kolegyně řekla, že bude obstruovat. Ano, řekla, že bude obstruovat, ale také to řekla v souvislosti s tím, že již den před ní paní předsedkyně Pekarová sdělila, že prostě opoziční poslance zkrátíte, respektive tu dobu, že ji zkrátíte. Tak ona na to reagovala, že budeme obstruovat, tak nevím, co je na tom špatného. Protože ona využívá všechny možné nástroje, moje kolegyně? A co jí zbývá?

Já jsem si sám připravil vystoupení ke stavu legislativní nouze, jestli je, nebo není. Za mě prostě není, není tam důvod a chtěl jsem vám to tady vysvětlit, ale vy mi nechcete ten prostor dát. Tak já nevím proč. Já s tím prostě nemůžu souhlasit. Po tom, co tady probíhá, já se skutečně cítím opravdu zásadně omezen na svých právech poslance. A pod vaším tlakem, vážení, pod vaším koaličním tlakem jsem někdy téměř až nucen jednat proti slibu. Takže jednat proti slibu. A já se, vážení, nemůžu téměř bránit a jediné, co mi zbývá, tak je bránit se třeba i těmi obstrukcemi. Tak to prostě je, tak se s tím smiřte!

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Poněkud vyčpělá argumentační chudoba

21:03 Zahradil (ODS): Poněkud vyčpělá argumentační chudoba

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k založení frakce Patrioti pro Evropu