Novák (ANO): Mezinárodní den aspergerova syndromu i v České republice

20.02.2020 22:31

K osvětě tématu problematiky života lidí s poruchou autistického spektra (PAS) slouží také Mezinárodní den Aspergrova syndromu a tisková konference.

Novák (ANO): Mezinárodní den aspergerova syndromu i v České republice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prvomájová akce pražské ANO na náplavce kotviště salónní lodi Nepomuk v Praze
reklama

Marek Novák se v této problematice angažuje jako člen Odborné skupiny pro koncepční řešení problematiky života osob s PAS a také proto vystupoval na tiskové konferenci k mezinárodnímu dni. “Jsem velmi rád, že se v problematice, která je pro Českou republiku relativně nová, daří plnit důležité podněty vycházející z vládní odborné skupiny. Jako zástupce výboru pro sociální politiku musím v první řadě vyzdvihnout postupné plnění úkolu v oblasti rozvoje a podpory sociálních služeb, zaměřených na práci s lidmi s poruchou autistického spektra. Zde jsme ale na začátku, jelikož je třeba dále stabilizovat a posilovat financování sociální práce na obcích,“ uvedl Marek Novák.

Zdůraznil také, že před všemi, kteří se problematice věnují, je stále mnoho výzev. Jde například o rozvoj chráněného bydlení, hledání vhodných pracovních míst a rozvoj informovanosti všech subjektů, které ve své praxi s lidmi s PAS komunikují, případně o nich rozhodují.

Marek Novák chce také využít toho, že je ve sněmovně členem výboru pro bezpečnost, a proto se chce věnovat také problematice informovanosti policie, městské policie,  hasičů a vězeňské služby. „Příslušníci těchto sborů přicházejí mnohdy v první linii do styku s osobami s poruchou autistického spektra a je důležité, aby byli v první řadě schopni takového člověka poznat a v řadě druhé s ním umět pracovat,“ uvedl.

Převzato z profilu politika

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Kraus: Zákon bude platný a účinný pouze jeden rok

19:28 Senátor Kraus: Zákon bude platný a účinný pouze jeden rok

Projev na 6. schůzi Senátu 24. února 2021 k návrhu zákona o mimořádných opatřeních při epidemii onem…