ODS: Cesta k dostupnému bydlení nevede přes bláznivé regulace, ale přes jednoduché stavební řízení

07.02.2020 19:41 | Zprávy
autor: PV

Nápad ministryně práce a sociálních věcí Maláčové zavést regulované nájemné je podle místopředsedy ODS Martina Kupky bláznivý a nekoncepční. Poslanec občanských demokratů Vojtěch Munzar dodává, že regulace problémy na trhu s bydlením ještě zhorší. Podle ODS je řešením jednoduchý stavební zákon a digitalizace.

ODS: Cesta k dostupnému bydlení nevede přes bláznivé regulace, ale přes jednoduché stavební řízení
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Bláznivé a nekoncepční reakce paní ministryně už asi nikoho nepřekvapí. Když se jí zeptáte na jakýkoli problém, má jen dvě řešení – buď regulaci, nebo dotaci. Přitom řešení problému s dostupným bydlením ve velkých městech je v ‚odšpuntování‘ výstavby. Proto Česká republika co nejdříve potřebuje funkční úpravu stavebního zákona, která s využitím moderních technologií zpřehlední a zrychlí stavební řízení. Prvním krokem je digitalizace, která čeká už jen na podpis prezidenta,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.

„S návratem k regulovaným nájmům by se vrátily podobné problémy, jaké s nimi byly v minulosti. Nájemné nepřinese dostatek peněz potřebných pro údržbu a reinvestice do bytového fondu. Hrozí také opětovné černé kšeftování s byty, tedy přenechávání nájemních smluv s výhodnějším nájemným za úplatu. V neposlední řadě to odradí investory a obce od toho, aby ve větší míře financovali výstavbu nových nájemních bytů, protože se jim to prostě nevyplatí. Problém nedostatečné nabídky bytů se tím nijak nevyřeší, naopak prohloubí,“ dodává poslanec ODS Vojtěch Munzar.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost

6:02 Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke svému senátorskému mandátu.