ODS: Daňový systém potřebuje zjednodušení a stabilitu

21.02.2017 11:22 | Zprávy
autor: PV

ČSSD dnes představuje další část daňového balíčku. Její návrhy komplikují daňový systém, nikomu nepomůžou a jdou proti aktivním a pracovitým lidem.

ODS: Daňový systém potřebuje zjednodušení a stabilitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„Český daňový systém potřebuje hlavně zjednodušení a stabilitu. Návrhy ČSSD jdou úplně opačným směrem. Daňová politika ČSSD zaměřená proti lidem se středními a vyššími příjmy je zcela chybná. Daně mají klesnout všem, nejenom někomu,“ komentuje návrhy předseda ODS Petr Fiala.

„Když nějaké zboží zdaníte, většinou snížíte jeho spotřebu. Vláda vyšším zdaněním práce chce asi odradit aktivní a pracovité lidi od práce. My si naopak pracovitých lidí ceníme a proto jim chceme snížit odvody na sociálním a zdravotním pojištění. Pracovat se musí vyplatit," dodává předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Česká republika musí hájit své zájmy

2:05 Vích (SPD): Česká republika musí hájit své zájmy

Ve dnech 7. a 8. července 2026 se v turecké Ankaře uskuteční summit NATO. Půjde o jedno z nejdůležit…