ODS: Klinika nadále pokračuje v porušování zákona. Jde o zásadní principiální problém

11.03.2016 15:31 | Zprávy
autor: PV

Tisková zpráva pražských zastupitelů ODS k vývoji v kauze KLINIKA

ODS: Klinika nadále pokračuje v porušování zákona. Jde o zásadní principiální problém
Foto: ODS
Popisek: ODS

Sociální centrum Klinika by se mohlo přestěhovat do budovy bývalých jeslí ve Znojemské ulici na Praze 4. S tímto návrhem včera přišli náměstek primátorky Petr Dolínek a bývalá radní pro školství a sociální věci Irena Ropková. Zástupci Kliniky to dnes odmítli s tím, že „chtějí prostě zůstat v objektu na Praze 3 a že si neumí představit působit mezi paneláky na Praze 4.“

Jako členové ODS naprosto odmítáme obě varianty. Považujeme za nutné zdůraznit, že pražská ODS prostřednictvím svých členů, zastupitelů, radních či starostů vždy podporovala řadu neziskových organizací, které pomáhají seniorům, hendikepovaným, studentům, rodinám a dalším potřebným.

Avšak tzv. Klinika od počátku své existence postupuje na Praze 3 nezákonně, nedodržuje při své činnosti řadu předpisů a vyvíjí na své okolí politický a mediální nátlak. Situace se v posledních měsících natolik vyhrotila, že aktivity kolem Kliniky vyvolávají zejména bezpečnostní otázky. Stává se totiž nejen mediálním místem střetu mezi radikálními a extrémistickými politickými proudy. I proto se Klinika dostala do zprávy ministerstva vnitra o extremismu.

ODS vždy prosazovala a bude prosazovat myšlenky demokracie, svobodu jedince a solidaritu s potřebnými. Zároveň ale nemůžeme rezignovat na dodržování tradičních hodnot a pravidel, obrany právního státu, spravedlnosti, lidských práv a ochrany soukromého majetku a suverenity všech občanů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

10:02 ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.