ODS: Místo konkurenceschopnosti EU nové daně a větší integrace

20.09.2020 21:28

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen přednesla na půdě Evropského parlamentu „Zprávu o stavu Unie“. V ní se věnovala řadě otázek, které trápí nejen Evropskou unii, ale celý svět.

ODS: Místo konkurenceschopnosti EU nové daně a větší integrace
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

V úvodní části mluvila předsedkyně EK o koronavirové krizi, jejím řešení a dopadech na občany Evropské unie. Zároveň si postěžovala na nedostatek pravomocí, např. v oblasti zdravotnictví, a navrhla odebrání těchto pravomocí z úrovně členských států a jejich přesun na úroveň EU.

Anketa

Mělo by Česko přijmout uprchlíky ze shořelého tábora v Řecku?

3%
97%
hlasovalo: 20611 lidí

„Je vysoce znepokojivé, že i současná epidemie posloužila komisi především jako záminka k dalšímu prohlubování integrace, ke snahám posílit centrální rozhodování, k zavádění nových daní, k nafukování rozpočtu EU a k bezprecedentnímu společnému zadlužení,“ uvedl k projevu Jan Zahradil, předseda europoslaneckého klubu ODS.

V jednom z dalších návrhů předložila předsedkyně EK návrh na zvýšení cíle pro snižování emisí CO2 k roku 2030 nejméně na 55 %.

„Řadě navrhovaných opatření chybí jakákoli opora v realitě, nebyly zveřejněny žádné studie dopadů na ekonomiky jednotlivých států. Je jisté, že část současných průmyslových odvětví zanikne, ale velmi nejisté, zda vzniknou odvětví nová. Pokud EU těmito kroky podkope svou mezinárodní konkurenceschopnost, nebude mít peníze nejen na zajištění dobré životní úrovně svých občanů, ale dojdou jí i peníze na skutečnou ochranu životního prostředí,“ dodala europoslankyně Veronika Vrecionová.

Poslanec a člen evropského výboru Jan Skopeček zprávu okomentoval na Twitteru: „Zlikvidovat evropský průmysl (a pracovní místa) je cílem Evropské komise. Dnes to v projevu ohlásila její předsedkyně von der Leyen, když přišla se zpřísněním již drakonických emisních limitů. Nově mají do roku 2030 klesnout o 55 %. V době rekordního hospodářského propadu jde o šílenství!“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Čím déle by byli rodiče s dětmi doma, tím vyšší by byla kompenzace

12:35 Richterová (Piráti): Čím déle by byli rodiče s dětmi doma, tím vyšší by byla kompenzace

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 21. října 2020 k návrhu zákona o úpravách poskytování ošetř…