ODS: Naši starostové odpouštějí nájmy podnikatelům a živnostníkům

21.03.2020 19:11

Mnoho starostů v řadách občanských demokratů přistoupí k odpuštění nájmů podnikatelům a živnostníkům, postiženým koronavirem.

ODS: Naši starostové odpouštějí nájmy podnikatelům a živnostníkům
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Naši starostové a primátoři z plných sil bojují s problémy způsobené pandemií koronaviru. Zavedli řadu rozumných opatření: od nákupu seniorům až po odpuštění správních poplatků a v některých případech i nájmů. Jsou to konkrétní a rychlé věci, které lidem pomohou situaci zvládnout,“ uvádí předseda ODS Petr Fiala.

„Odpuštění nájmu je cesta, jak můžou města a obce uklidnit ty, kteří jsou v tomto čase ve stresu, jak to všechno utáhnou a jak se pak vrátí ke svým běžným aktivitám. Okamžitá pomoc je ve složité situaci obzvlášť důležitá, protože kdo rychle dává, dvakrát dává. Chtěl bych vyzvat i další samosprávy, aby zvážily odpuštění nájmů a poplatků za služby podnikatelům a živnostníkům, kterých se týká nařízení vlády o dočasném uzavření provozu,“ říká místopředseda ODS a starosta Líbeznic Martin Kupka.

Anketa

Dělá Babišova vláda dost pro zvládnutí virové krize?

92%
8%
hlasovalo: 32561 lidí

„V Brně se k této inciativě chceme připojit v pondělí. Na jednání městské rady předložíme návrh na prodloužení splatnosti nájemného, následně budeme navrhovat i prominutí nájemného či jeho části. Provozovatelé obchodů a dalších služeb jsou v tuto chvíli v obrovské nejistotě a my jim chceme dát jasně najevo, že za nimi stojíme, a že se na nás můžou spolehnout,“ vysvětluje primátorka Brna Markéta Vaňková.

„Tato těžká situace nedopadá jen na živnostníky, podnikatele, jejich zaměstnance a jejich rodiny. Na zrušení služeb by po skončení krize doplatili všichni občané měst a obcí. A navíc - výpadky příjmů z nájmu při zrušení firem by byly z dlouhodobého hlediska větší než krátkodobá pomoc v této těžké době,“ uvádí předsedkyně zastupitelského klubu ODS na pražském magistrátu a místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

„Jde o okamžitou a konkrétní pomoc všem živnostníkům a podnikatelům, kteří jsou postižení koronavirem. Jsem přesvědčen, že obce a městské části musí dělat všechno proto, aby těmto lidem situaci ulehčily,“ uzavírá starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Tchaj-wan

Proč právě Tchaj-wan jako první? Proč jste neobvolal dřív třeba naše sousedy? Chápu, že nevoláte Zemanovi, ale proč nezačít v Evropě? A máte nějaké spojení na amerického prezidenta? Chtěl byste se s ním jako prezident sejít? Zeman chtěl a nepovedlo se mu to. Ale to bylo ještě za Trumpa.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

18:02 Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

Vláda se snaží prosadit zásadní změnu čtyř zákonů v oblasti obrany schválením Sněmovnou už v prvním …