ODS: Návrh rozpočtu na příští rok je cár papíru, který nemůžeme podpořit

10.11.2020 16:21

Občanští demokraté nepodpoří návrh státního rozpočtu na rok 2021, který je podle nich cárem papíru, který nemá nic společného s realitou. Nejsilnější opoziční strana ho dle předsedy Petra Fialy nepodpoří, ODS ale naopak podpoří senátní změny v zákonu o kompenzačním bonusu.

ODS: Návrh rozpočtu na příští rok je cár papíru, který nemůžeme podpořit
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Předložený návrh základních parametrů rozpočtu je pouhým cárem papíru, který nemá nic společného s realitou. O jeho ‚kvalitě ‘ vypovídá například to, že nepočítá s dopady daňového balíčku, nesnižuje státní výdaje, ani nevede k oživení ekonomiky. Vláda si neví rady, a to bohužel ukazuje i tento rozpočet,“ uvádí předseda ODS Petr Fiala.

Anketa

Věříte, že islámské radikály lze převychovat?

1%
99%
hlasovalo: 12251 lidí

„Návrh státního rozpočtu na příští rok je na vodě, protože na straně příjmů nepočítá s plánovanými daňovými změnami. Kvůli ministryni Aleně Schillerové, která odmítá dělat pravidelné makroekonomické prognózy, je i v mlze. To je hororová scéna, nikoliv odpovědná rozpočtová politika. Korunu tomu dává premiér Babiš navrženým rozvolněním rozpočtových pravidel, což je cesta do rozpočtové anarchie. O vládním návrhu rozpočtu na příští rok se nedá vážně debatovat, protože neobsahuje žádná reálná čísla,“ říká místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček.

Občanští demokraté naopak podpoří tzv. senátní vratky. „V rámci kompenzačního bonusu chceme umožnit souběžné čerpání programu Covid nájemné a právě kompenzačního bonusu, což pravidla dosud neumožňovala, což bylo velice problematické. Spolu s tím jsme také opět navrhli kompenzace krajům ve výši 300 korun na obyvatele. Premiér sice slíbil krajům peníze na investice do infrastruktury, ty ale dosud nedorazily a kraje navíc mají potřebu financovat i jiné oblasti – např. školství nebo sociální služby,“ vysvětluje předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křivánková (Trikolóra): Hlavně koncepčně

15:50 Křivánková (Trikolóra): Hlavně koncepčně

Když jsem ještě chodila do školy, nikdy jsem si nepředstavovala, že po nějakém čase bude v naší zemi…