ODS: Největší stranická událost odstartuje cestu za vítězstvím

13.04.2024 8:05 | Tisková zpráva

Občanské demokraty čeká během víkendu dvoudenní volební kongres. Do ostravského Clarionu se chystá na 539 delegátů z celé České republiky.

ODS: Největší stranická událost odstartuje cestu za vítězstvím
Foto: ODS
Popisek: ODS

V sobotu po zdravicích hostů zvolí delegáti předsedu ODS a předsednictvo strany, pozdní odpoledne je vyhrazeno politické diskusi. Během nedělního dopoledne pak mladí občanští demokraté představí nové ambiciózní výzvy mládežnické organizace. 31. kongres v Ostravě by měl podle očekávání přinést nejenom bilancování vládního poločasu, ale i důležitou diskusi nad dalším směřováním sebevědomé ODS. Důležitou součástí je i agenda eurovoleb, kde má koalice SPOLU ambici zvítězit.

„Kongres připravujeme v době, kdy má vláda pod vedením ODS za sebou první poločas. Prosazujeme svoje tradiční priority, ať už jde o zdravé veřejné finance, efektivní stát nebo o sebevědomé jednání v Evropě. Poradili jsme si s řadou krizí, od drahých a nedostupných energií přes rekordní inflaci až po bezprecedentní uprchlickou vlnu. Konečně jsme spustili dopravní stavby, investujeme do strategických odvětví, aktivně se staráme o naši bezpečnost. Daří se nám plnit naše sliby, i když v Poslanecké sněmovně čelíme nezodpovědné opozici, která se snaží využít každé příležitosti k tomu, aby nás zdržela a blokovala,“ řekl předseda ODS a premiér České republiky Petr Fiala.

„V době permanentních kampaní, osobních útoků, využívání lží a šíření obav je nezbytné, abychom si nadále udrželi jasnou vizi a zůstali srozumitelní. Dobře si ale uvědomujeme, že pokud to tak má fungovat, musíme spolu otevřeně diskutovat a bavit se o všem, co by nás v naší odpovědné roli mohlo ohrozit. Nejlepší příležitostí k takové debatě je právě náš kongres,“ navázal Fiala.

Anketa

Kdo byl vaším favoritem ve druhém kole slovenských prezidentských voleb?

hlasovalo: 17757 lidí

Nominace do vedení

ODS Kongres se do Ostravy vrací po šesti letech, a je znovu dvoudenní a volební. Delegáti započnou volby vedení Občanské demokratické strany v sobotu dopoledne volbou předsedy, 1. místopředsedy a odpoledne do kompletního vedení ještě volbou dalších čtyř místopředsedů strany.

„Nominaci na předsedu ODS ve všech krajích získal Petr Fiala, na 1. místopředsedu v drtivé většině krajů Zbyněk Stanjura,“ upřesnil mluvčí občanských demokratů Jakub Skyva a navázal: „Nominace na místopředsedy získali v krajích: Martin Kupka, Alexandr Vondra, Martin Baxa a Eva Decroix.“

Kongres můžete po celou dobu konání sledovat prostřednictvím živého vysílání na následujících odkazech:
1. den jednání, sobota ZDE
2. den jednání, neděle ZDE

Sledujte živá vysílání, aktuality, výsledky hlasování, projevy i všechna další vystoupení ZDE.

ods

ods

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Takhle nelhali ani komunisti, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 13.04.2024 10:29:50
ODS je určena k záhubě. Teď jen, jak rychle doběhne do svého hrobu.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Vlastenci volí do Evropského parlamentu kandidáty SPD a Trikolory!

8:04 Rozvoral (SPD): Vlastenci volí do Evropského parlamentu kandidáty SPD a Trikolory!

Termín voleb do Evropského parlamentu se rychle blíží a nově zvolení europoslanci budou rozhodovat o…