ODS: Odmítáme rozšíření silniční daně na všechny majitele aut. Silniční daň navrhujeme zrušit

30.11.2015 14:42

Zatímco ODS chce rušit zbytečné daně, vláda uvaluje na naše občany další a další daňovou zátěž. Občanští demokraté před časem navrhli úplné zrušení silniční daně, kterou platili podnikatelé využívající automobil ke svému podnikání. Vláda teď přišla s plánem na rozšíření silniční daně na všechny majitele aut.

ODS: Odmítáme rozšíření silniční daně na všechny majitele aut. Silniční daň navrhujeme zrušit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„Chceme rušit takové daně, na kterých stát moc nevybere, ale jsou často spojeny s náročnou administrativou a občany zbytečně obtěžují. Silniční daň je jedna z nich. Provoz auta je navíc již zdaněn spotřební daní, dálniční známkou, mýtem atd. Není tedy důvod chtít další poplatky,“ upozorňuje předseda ODS Petr Fiala.

„Stát na výběr této daně potřebuje několik stovek úředníků, kteří stojí ročně 400 milionů korun. Místo aby vláda tuto zbytečnou daň úplně zrušila, chce ji rozšířit na všechny a vytáhnout lidem z kapes další peníze. Ty pak neodpovědně utrácí na nabírání dalších úředníků a další provozní výdaje. Proti tomuto šílenému nápadu budeme otevřeně bojovat,“ dodává předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchod

zdravím p.Jurečka , nedávno jste prohlásil že se zrychluje vyřizování výplat důchodů , takže bych vám chtěl touto cestou poděkovat za krásné a pohodové vánoce a kladu si otázku jak by se ke mně stavěl stát kdybych mu dlužil 60.000 kč .děkuji za odpověd

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Blížíme se aktuálně nejlepšímu výsledku z celé Evropské unie

21:02 Ministr Bartoš: Blížíme se aktuálně nejlepšímu výsledku z celé Evropské unie

Projev na 82. schůzi Poslanecké sněmovny 29. listopadu 2023 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpo…