ODS: Primátorka Krnáčová není po 3 letech schopna svolat pražské zastupitelstvo

16.11.2017 13:21

Dnešní mimořádné jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy bylo primátorkou Adrianou Krnáčové zbytečně svoláno již potřetí.

ODS: Primátorka Krnáčová není po 3 letech schopna svolat pražské zastupitelstvo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda pražské ODS Filip Humplík

Poprvé se členové vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice neobtěžovali vůbec dorazit a díky tomu nebylo zastupitelstvo usnášeníschopné. Podruhé ho primátorka svolala procedurálně špatně a tím pádem se konat nemohlo. A na dnešní jednání už nedorazila ani sama primátorka.

Mimořádné jednání svolala opoziční ODS společně s TOP09 a Nezávislými, jako reakci na zářijový pokus radní Plamínkové zablokovat výstavbu stavby 511 Pražského okruhu. Od té doby uplynuly už více než 2 měsíce.

“Před rokem, když jsme se na mimořádném zastupitelstvu snažili dosáhnout urychlení dostavby městského okruhu, primátorka obvinila opozici, že mimořádné zastupitelstvo je mrháním peněz daňových poplatníků a že bychom jako opozice měli náklady ve výši čtvrt milionu korun uhradit. Předpokládám, že když se dnešní jednání koná bez programu a jen kvůli její neschopnosti, částku 250.000 věnuje třeba na dobročinné účely“, říká předseda pražské ODS Filip Humplík.

“Pro koalici na pražské radnici je bohužel typické, že problémy Pražanů neřeší, a snaží se je pouze oddálit administrativním a procesním zdržováním. Vrcholem pohrdání obyvateli hlavního města je pak to, že zastupitelstvo, kterému má předsedat, svolá primátorka na dobu, kdy ani není v Praze přítomná,“ dodává Filip Humplík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Není pravda, že nám hrozí státní bankrot

16:21 Premiér Babiš: Není pravda, že nám hrozí státní bankrot

Projev předsedy vlády na konferenci k 30. výročí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže