ODS: Současná podoba rekodifikace stavebního zákona výstavbu nezrychlí, naopak ji zablokuje

13.12.2019 19:32

Centrální stavební úřad, který je součástí vládou připravované rekodifikace stavebního práva, je bezprecedentním zásahem do pravomocí obecních, městských a krajských úřadů – to je jeden z výstupů dnešního pracovního setkání primátorů, náměstků, starostů, místostarostů a radních ODS.

ODS: Současná podoba rekodifikace stavebního zákona výstavbu nezrychlí, naopak ji zablokuje
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Verze stavebního zákona, kterou vláda poslala do mezirezortního připomínkového řízení, je pro nás nepřijatelná. Vláda si pravděpodobně neuvědomuje, že žijeme v 21. století. Jak jinak si vysvětlit touhu vlády, v digitální době, seskupit stavební úředníky pod jednu střechu? To je přeci nesmysl! Navíc ve chvíli, kdy se nám v Poslanecké sněmovně podařilo prosadit kompletní digitalizaci stavebního řízení. Brzy tak stavební řízení bude pod jednou digitální střechou,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.

„Vládní návrh nového stavebního zákona představuje nejen bezprecedentní zásah do veřejné správy v Česku, ale přinesl by obrovské riziko pro fungování stavebního řízení. Jeho nejvážnějším reálným dopadem bude, že na několik let ještě více zpomalí už tak zdlouhavé stavební řízení. Je nezbytné tomuto nebezpečnému kroku zabránit,“ hodnotí rekodifikaci místopředseda ODS Martin Baxa.

„Proti vzniku nového centrální stavebního úřadu nestojí jen územní samosprávy, ale hlavně zdravý rozum. Vyzveme Hospodářskou komoru a MMR, aby svůj návrh upravily, zachovaly přenesený výkon státní správy ve stavebním řízení na pověřených obecních úřadech a zaměřily se na ostatní pozitivní změny obsažené v rekodifikaci stavebního práva," doplnil Martin Kupka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Prahu se Středočeským krajem spojí dvě trolejbusové linky

22:13 Scheinherr (Praha sobě): Prahu se Středočeským krajem spojí dvě trolejbusové linky

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila přípravu elektrifikace úseků páteřních příměstských autobusových line…